- Māci suni būt vienam. Pēc garām brīvdienām, kad ar suni ilgāks laiks pavadīts kopā, mīlulis skaudrāk izjūt vientulību. Tāpēc, kad visa ģimene esat kopā – reizēm aizsūti suni uz citu istabu un aizver durvis. Tāpat rīkojies, ja suns tev visu laiku staigā pa pēdām.
- Neguli kopā. Gulēšana vienā gultā ar saimnieku sunim ir vislielākā privilēģija. Tā veicina pieķeršanos un atkarību, taču ceļ arī dzīvnieka pašapziņu. Ja sunim ir uzvedības problēmas, nosliece uz agresiju vai tieksme uzkundzēties, viņam nevajazētu ļaut gulēt vienā migā ar saimnieku.
- Neļauj sunim ielīst pa vidu, kad ģimenē viens otru samīļojat vai apkampjaties. Sunim jāsaprot, ka uzmanības izrādīšanas iniciators ir saimnieks.
- Fiziska atvieglošanās aizvieto psiholoģisko komfortu. Novāc paklāju, lai tavas prombūtnes laikā sunim neveidotos paradums kārtoties tur, kur mazāk slīd kājas.
- Nebar suni par grīdas pieslapināšanu atkalredzēšanās brīdī – jauni suņi tā mēdz paust savu pazemību. Pretējā gadījumā mīlulis nospriedīs, ka nav izrādījis gana daudz pazemības, un nākamreiz tev nāksies slaucīt daudz lielāku peļķu.
- Atvadies mierīgi, bez liekām emocijām, lai šķirsānās brīžos sunim lieki nesakāpinātu uzmanību.
- Pārnākot mājās, suni sākumā ignorē. Uzliec vārīties tēju, kad tā gatava, tad arī paglaudi suni un parunājies ar viņu.
Ieteikumi suņa saimniekiem, kam bieži nākas mīluli atstāt vienu
