«Kopumā mājdzīvniekiem ir labi gulēt kopā ar saviem saimniekiem,» atzīst Ziemeļamerikas Veterinārās kopienas (North American Veterinary Community) galvenā pārstāve, veterinārārste Dana Varble.
Suņiem un kaķiem, kuri dala gultu ar saviem saimniekiem, parasti ir lielāka uzticība un ciešāka saikne ar cilvēkiem, kas ir viņu dzīvē, raidsabiedrībai CNN pastāsta speciāliste.
Varble norāda, ka saimnieka un mīluļa ciešā saikne nāk par labu dzīvnieka veselībai. Tā veicina hormonu (dopamīna un oksitocīna) daudzuma palielināšanos organismā.
Tomēr dažus dzīvniekus nevajadzētu ņemt blakus gultā, piemēram, jaunus kucēnus, kuriem ir uzvedības problēmas. Tāpat nevajadzētu gulēt ar eksotiskajiem dzīvniekiem (seskiem, jūrascūciņām u.c.), kuru turēšanai ir dažādas doršības un veselības prasības, saka Varble. Šiem dzīvniekiem naktī ir jāatrodas savā būrī.
Savi plusi un mīnusi ir arī saimniekam. Gulēšana ar mājdzīvnieku var nākt par labu tiem, kuri cieš no depresijas vai trauksmes. Mīkstā, pūkainā mīluļa klātesamība var radīt psiholoģisku komfortu un palīdzēt mazināt trauksmi, atklāj eksperti.
Savukārt cilvēkiem, kuri cieš no miega traucējumiem, vajadzētu izvairīties no gulēšanas kopā ar mājdzīvnieku. «Dzīvnieki var kustēties un traucēt miegu. Suņi un kaķi naktīs mēdz staigāt pa gultu, kāpjot virsū saimniekam. Šīs dzīvnieciņu aktivitātes var novest pie nopietniem miega traucējumiem,» saka Dr. Vsevolods Polockis, miega pētnieks un Džona Hopkinsa universitātes Medicīnas skolas (Johns Hopkins University School of Medicine) Medicīnas katedras profesors.
Eksperti norāda, ka brīžos, kad mājdzīvnieks saimnieku strauji uzmodina no miega, viņa organismā izdalās kortizols (stresa hormons), kas samazina miega kvalitāti.
Tāpat nevajadzētu ņemt mīluli gultā, ja saimnieks slimo ar elpceļu saslimšanām.
Raksta sagatavošanā izmantota informācija no CNN.