Konsultē Jānis Pavlovičs, sertificēts pirtnieks.
Pa taciņu uz pirtiņu
Lai izdomātu, kur pirti labāk novietot, sākumā jāsaprot, kādu to vēlies redzēt un kā plāno izmantot. Turklāt labi ir apdomāt arī nākotnes plānus saistībā ar to.
Ja pirtī plāno iet tikai ģimene, tad viens no vietas izvēles kritērijiem varētu būt tās ainaviskums. Lai iešana pirtī nav tikai higiēnas pasākums, bet arī baudījums dvēselei, ir jauki iet uz pirti pa glītu taciņu un sēdēt pirtī, kas nav vis plikā laukā, bet blakus ir kāds koks, dārzs, žogs. Savukārt, ja uz pirti plānots aicināt daudz viesu, nenāks par sliktu to novietot no mājas iespējami tālāk, ar atsevišķu piebrauktuvi un autostāvvietu, lai pirtī gājēji netraucē mājinieku mieram.
Iezīmējot vietu pirts ēkai, jādomā arī par to, ka varbūt nākotnē būs vēlme, piemēram, tai blakus izrakt dīķi, ierīkot terasi pasēdēšanai ārā pēc pēršanās, varbūt gribēsies uzstādīt kublu. Tam visam vajadzēs vietu – tāpēc tas jāapsver jau laikus.
Attiecībā uz pirts ēkas projektu droši vien nav labāka veida, kā tikt pie sapņu pirts, kā uzmanīgi izpētīt un izmēģināt citu izveidotas pirtis. Lai saprastu, ko īsti vēlies, ir vērts paceļot un apmeklēt dažādu stilu pirtiņas. Var veidot pavisam vienkāršu pirti, kurā ir tikai pērtuve, taču biežāk tiek izvēlēti projekti, kur papildus ir arī ģērbtuve un atpūtas telpa. Varbūt pat ar iespēju nakšņot.
Vēl viens būtisks plānošanas aspekts ir tualetes un dušas ierīkošana. Tas it kā šķiet pašsaprotami, tomēr jārēķinās, ka labierīcības prasīs gan papildu izdevumus, gan arī rūpīgu plānošanu – kā tiks nodrošināta ūdens padeve un kur novadīta kanalizācija.