Tinēji - ābeļu, bumbieru un plūmju kaitēkļi
Tieši ziedēšanas laikā tie sāk izlidot! Ābolu tinēja mātītes dēj pa vienai olai gan uz lapām, gan uz jaunajiem augļiem. Kopumā viena mātīte spēj izdēt 100‒200 olu. Jūnija otrajā pusē sāk izšķilties kāpuri. Tie skeletē lapas, iegraužas augļos un veido ejas, pildītas ar ekskrementiem, kuri redzami arī ārpusē. Viens kāpurs var bojāt vienu līdz trim blakus esošiem āboliem…
Ko darīt?
- Kaitēkļu apkarošanai lielisks palīgs ir Bioefekta piedāvātās trihogrammas. Preparāts satur mikroskopiskas dzīvas spožlapsenītes, kuras iedēj savas oliņas kaitēkļu oliņās, un, kad izšķiļas kāpuri, tie izēd parazitēto olu saturu, tāpēc smecernieki vairs nevar attīstīties. Viens trauciņš paredzēts trim vidēja lieluma ābelēm. Bet būtu labi sarunāt ar kaimiņu, lai arī viņš savā dārzā izlaiž spožlapsenītes.
- Pret plūmju augļu tinēju iedarbīgas ir feromonu slazdu lamatiņas, kuras var iegadāties lielākajos dārza preču veikalos. Tās tagad steigšus jāizkarina zaros! Cik? Divas trīs vienā kokā. Lamatiņas pievilina tēviņus, tie iet bojā un nevar apaugļot mātītes.
- Pret tinējiem der arī insekticīdi Kestac 50 vai Fastac 50, ja tev ir atļauja darboties ar augu aizsardzības līdzekļiem.