Soli pa solim
- No nogrieztajiem zariem izvēlies tos, kas jau sākuši pārkoksnēties, pilnībā tos atlapo un sagriez apmēram 20 cm garos gabaliņos.
- Spraudenīšus ieliec trauciņā ar ūdeni apmēram 5 cm dziļumā, novieto gaišā vietā istabas temperatūrā un gaidi, kad parādīsies sakņu aizmetnīši. Tikai nesajauc jaunā spraudeņa galus jeb augšanas virzienu! Kājām gaisā ūdenī ielikts spraudenis pat nedomās apsakņoties.
- Svarīgi sekot, lai trauciņā vienmēr būtu tīrs ūdens. Respektīvi, ja ūdens saduļķojas, tas liecina, ka tur notiek nevēlami procesi un visdrīzāk kāds no spraudeņiem sācis pūt. Vēlams, lai ūdens būtu tikai jāpapildina, nevis jāmaina.
- Kad apmēram pēc nedēļas vai divām parādīsies sakņu aizmetnīši, jauno spraudenīti jau var pārvietot uz podiņu ar kūdras substrātu.
- Reizēm jaunajiem spraudenīšiem, vēl atrodoties apsakņošanās trauciņā, izaug diezgan varenas lapas un pat ziedpumpuri. Uz nekādu lielo ziedēšanu gan šajā gadījumā nevajag sacerēties, bet ir bijuši gadījumi, kad spraudenītis uzzied pat vēl lāgā neapsakņojies.