Telpa ap telpu
Teritorijā ir vairākas būves – pirts, šķūnis, siltumnīca –, pie kurām arī veidoti apstādījumi. Iekopts arī neliels augļu koku dārzs, ierīkots saimnieciskais dārzs ar burkāndobēm. Vēl pagalmā noteikti bija jāierīko rotaļu laukums bērniem ar aktivitāšu elementiem, tāpēc dobes tika veidotas, ievērojot arī šīs prasības.
Stādījumu struktūra radīta tā, lai ar laiku veidojas ēna un aizvējš tur, kur tas ir nepieciešams.
Zāliens šeit tiek pļauts ar zāles pļaujamo robotu, kas izbraukā visu teritoriju, jo stādījumi veidoti tā, lai robotam nav nekādu vērā ņemamu šķēršļu. Šis rīks ļoti atvieglo darbu dārzā. Vismaz reizi gadā jāveic arī zāliena vertikulēšana, kas iztīra to no nopļautās zāles, sūnām, nezālēm.
Citi lasa
Dārza kopšana un uzturēšana iesākumā tika uzticēta dārzniekiem, bet ar laiku kopšanai pievērsās saimnieki, iemācoties visu darīt paši. Dažās dobēs pie mājas tika iestādītas rozes, taču tās neieaugās un iznīka.
Secinājums – rozēm te nepatīk, un nav vērts mocīties, mēģinot audzēt to, kas neieaug. Bija arī citi augi, kas tika stādīti pat vairākas reizes, bet neparko nevēlējās augt.
VĪTOLU CEPURĪTES. Gandrīz katrā apstādījuma grupā aug arī dažādu formu cirptie augi, piemēram, pūpolvītola šķirne ‘Pendula’.