Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Februāra darbi puķu dārzā

    Dārzs
    Ilma Nereta
    2. februāris, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Ir klāt pēdējais ziemas mēnesis, kad grūti nociesties līdz beidzot sāksies īstie sēšanas darbi. Bet ir jau dažas lietas, ko vari darīt savā puķu dārzā – apraugi ziemcietes, noglabātos puķu sīpolus, kā arī iesēj vasaras puķes ar garu veģetācijas periodu.

    Izvairies no ziemas apdeguma uz lapām

    Februārī ir īstais brīdis apstaigāt dārzu un pārlūkot, vai kaut kur nav uzkrājies pārlieku liels mitrums, kas novadāms, varbūt vējš no ziemcietēm (īpaši ziemzaļajām) vai rozēm nopūtis ziemas piesegumu, ja tāds šoziem sarūpēts.

    Saules stari kļūs arvien intensīvāki un kombinācijā ar salu daudzām āra puķēm spēs nodarīt krietnus postījumus. Spožā saule atdzīvina sulu cirkulāciju augu virszemes daļās, bet vēsajā, reizēm vēl sasalušajā augsnē sakņu sistēma nedarbojas.

    Saules uzsildīti, augi elpo, tādējādi patērējot lapās un dzinumos esošās ūdens rezerves, ko saknes nespēj atjaunot, rezultātā veidojas tā sauktais ziemas apdegums – uz lapām pakāpeniski parādās arvien lielāki brūni plankumi, kas var beigties pat ar auga bojāeju.

    Lai izvairītos no ziemas apdegumiem, jāsarūpē viegls piesegums.

    Te derēs ēnošanas tīkli, agroplēve, viegls kokvilnas vai mākslīgo šķiedru audums, niedru paklājs, sausas lapas, skujkoku zari utt. Izmantotajam materiālam obligāti jābūt elpojošam.

    Galvenie uzraugāmie augi: ziemziedes jeb sniega rozes, dārza borētas, soldanellas, ramondas, valdšteinijas, dažas bergēniju sugas un šķirnes, dārza ciklamenas u. c.

    Neļauj sīpolpuķēm augt

    Aplūko tulpes un citas pavasara sīpolpuķes, vai tās nav sākušas augt. Ja jā, tad tām vēlams nedaudz uzbērt sausu kūdru vai mizu mulču.

    Piesedz jaunos stādījumus

    Līdzīgs piesegums ļoti vajadzīgs visiem jaunajiem stādījumiem, īpaši rudenī stādītās ziemcietes nebūs paguvušas tik labi iesakņoties. Pat neliels sals izcilā iepriekšējā sezonā stādītus augus, un tie var aiziet bojā, jo izkalst jaunās, vēl ne tik labi nobriedušās saknes.

    Piesegums noteikti aizkavēs šādu izžūšanu. Atceries, ka arī meža zvēri mēdz iegriezties dārzā tieši šajā mēnesī, lai pamielotos ar neļķu, krokusu vai citu augu gardo lapojumu. Arī te var līdzēt skujkoku zaru piesegums.

    Sākam sēt

    Februārī sēj vasaras puķes, kuru veģetācijas periods ir garš, tātad leduspuķes, begonijas, lobēlijas, petūnijas u. c., lai līdz maija beigām izaugtu gana lieli un kvalitatīvi dēsti. Sēj sekli, jo sēkliņas ļoti sīkas! Rasini un neiekaltē!

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē