- Ja laiks ir pietiekami mīlīgs un pašam deguns nesalst, tad droši var sākt augļu koku pavasara vainagu veidošanu. Jāatceras, ka, pavasarī paveikta, tā veicina snaudošo pumpuru attīstību, no kuriem izaug spēcīgi ūdenszari. Tāpēc šajā sezonā parasti pastiprināti frizē kokus, kam gribas, lai atjaunotos vainags. Īsina tos zarus, kam vēlme veicināt sānu zaru veidošanos. Ja koku nav daudz, vainagu veidošanu var atstāt arī uz martu – tad labāk būs redzams, kuri zari ir cietuši saules un sala dēļ.
- Nogrieztos zarus var atdot mājlopiem apēšanai, seviķi tos ir iecienījuši truši, kazas un aitas, arī grauzēji, piemēram, jūrascūciņas, šinšillas, žurkas. Tas šiem dzīvniekiem būs labs vitamīnu avots. Zarus var arī sadedzināt vai vest uz mežu, lai zaķi ēd tur, nevis ierodas pusdienās dārzā.
- Apsekojot dārzu, pievērs uzmanība koku kaļķojumam. Ja tas atkušņu laikā ir noskalojies, kādā siltākā dienā var atjaunot, jo pavasara saule ir sevišķi spēcīga un var bojāt augļu koku mizu.
- Aizvien pieskati, lai putnu barotavās pietiktu ēdiena putniņiem.
- Arī augļu pagrabu jāturpina pārbaudīt, lai ziemas āboliem un bumbieriem netrūktu gaisa mitruma. Jāatbrīvojas no bojātajiem augļiem. Ja jūtams, ka visus gatavos ābolus un bumbierus nebūs iespējams apēst, droši var vārīt ievārījumus vai arī tos žāvēt. Ziemā tas ir krietni vieglāk, jo mājoklis ir apsildīts.
- Siltākā dienā vari atjaunot kaļķojumu, jo pavasara saule ir sevišķi spēcīga.
Populārākie raksti