- Pats galvenais pamatprincips: skatīties, vai zeme izžuvusi, jo laistīšanai jāiet roku rokā ar gaisa temperatūru: jo siltāks, jo biežāk jālaista.
- Ja gaisa temperatūra turas virs 20 grādiem, jālaista katru otro dienu, bet ekstrēmi karstā laikā pat katru dienu, jo augam mitrums vajadzīgs, lai nepārkarstu.
- Karstā laikā ieteicams siltumnīcas jumtu nokrāsot ar krītu, jo temperatūru ar vēdināšanu un laistīšanu vien ir grūti pazemināt. Ar krīta emulsiju siltumnīcu krāso no ārpuses, nevis no iekšpuses, jo no iekšpuses krīts ar kondensāta pilieniem nokļūst uz augiem un tas nav vajadzīgs. Spēcīga lietus laikā gan krīts no siltumnīcas noskalojas, un, ja karstums turpinās, krītojums jāatjauno.
- Vajadzētu iegādāties termometru, lai var pieskatīt temperatūru siltumnīcā. Ja ir karstāks par 25 grādiem, temperatūru var mazināt ar jau pieminēto krītošanu jeb ēnošanu, celiņu laistīšanu ar aukstu ūdeni pat vairākas reizes dienā un vēdināšanu.
- Lai zinātu, cik daudz vajag logu un vēdlūku, jāparēķina: trešajai daļai no visas siltumnīcas garuma jābūt atveramai, jo tikai tā var nodrošināt pietiekamu ventilāciju. To parasti neievēro mazās siltumnīcās – vēdināšanas iespēju ir pārāk maz.
Cik bieži jālaista tomāti siltumnīcā?
Dārzs
28. jūnijs, 2024
Komentēt
Lasītāja jautā: «Cik bieži jālaista tomāti siltumnīcā? Dažādos avotos lasāmi atšķirīgi padomi: kāds iesaka laistīt tomātus katru otro dienu, bet cits piekodina to darīt divreiz nedēļā. Kā ir pareizi?»