Agnese Ziediņa-Zariņa
Jāattīrās gan fiziski, gan garīgi
Gaišreģe brīdina – lai gan internetā var atrast dažādus saulgriežu rituālus, ar tiem jābūt piesardzīgiem. Labāk un drošāk ir ielūkoties kādā grāmatā. 21. jūnijā ir īstie saulgrieži, un tējas ir labāk vākt tieši šajā datumā, nevis Līgo vakarā. 21. jūnijā nevajadzētu lietot alkoholu vai pārēsties. Šajā dienā vislabāk ir doties pie dabas, meditēt un veikt rituālus, kuriem ir liels spēks. Ja kādam gribas 21. jūnijā nopeldēties, to var darīt, bet pelde jāuztver ne tikai kā fiziska, bet arī garīgā attīrīšanās.
Sveču rituāls
Saulgriežos var veikt sveču rituālu, to var darīt gan pie dabas, gan pilsētas dzīvoklī sev ērtā laikā. To var izmantot, lai risinātu jebkuru aktuālu problēmu un piepildītu kādu vēlēšanos. Svecēm jābūt viena izmēra un formas, tās ir jāizvieto atbilstoši bildē redzamajai shēmai, kur 1 ir balta un dzeltena svece, 2 – zaļa svece, 3 – zila svece, bet 4 un 5 – baltas sveces.
Sveces aizdedz, sākot ar pirmo – balto – sveci. Vērojot sveču liesmiņas, jāapdomā savas vēlmes. Pēc tam uz papīra jāuzraksta sava vēlēšanās un datums – 21. 06. 22. Rituāla laikā svecēm ļauj izdegt līdz galam.
Papīru sadedzina uz dzeltenās sveces liesmas, pelnus savāc un ieliek nelielā maisiņā, kuru nēsā sev līdzi somā vai makā līdz brīdim, kad vēlēšanās ir piepildījusies, bet ne ilgāk par gadu. Kad vēlēšanās ir piepildījusies vai arī nākamajos saulgriežos pelnus izkaisa vējā.