Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Bērnības atmiņu iedvesmots interjers. Omīšu šiks – Grandmillenial

    Māja
    Dace Kaņepe
    Dace Kaņepe
    5. novembris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: No izdevniecības «Žurnāls Santa» arhīva
    Grandmillennial ir jauns interjera stils, kura radītā omulība un bērnības dienu sentiments piedāvā aizbēgt no bieži vien vēsajām un bezpersoniskajām mūsdienu dizaina tendencēm. 
    • Popularitāti tas iemantoja, pateicoties sociālo tīklu platformām TikTok, Instagram un Pinterest. Kā nojaušat, tas notika pavisam nesen, proti, kad visu pasauli pārsteidza pandēmija un tā uz mirkli sastinga, pazaudējot drošas virzības orientierus. Un kur cilvēks jūtas visdrošāk? Protams, bērnībā pie vecmāmiņas.

    • Šis iekārtojums būtībā ir kustība, savā ziņā pat dzīvesveids un arī jauna iespēja visiem, kuri vēlas stāties pretim ilgus gadus valdošajam bezkrāsainā minimālisma slavinājumam. Tā pamatā – interjera stils, kas radās pagājušā gadsimta 20. un 30. gados, tāpēc to nereti dēvē arī par vecmāmiņas šiku. Sulīgo krāsu dēļ to salīdzina ar vizuālu mielastu, un tā atslēgas vārdi ir eklektika un dabiska patina.
    • Pazīmes, pēc kurām atpazīsi grandmillennial stilu:
      – tapetes ar botānikas apdruku
      - masīvkoka mēbeles
      - nodiluma efekts
      - metāla elementi
      - pinumi + zili balta keramika
      - priekšmetu kolekcijas 
    • Košas tapetes, bārkstainas grīdsegas ar nodiluma efektu, volāni, izšuvumi, tamborējumi apliecina, ka māja tiek aktīvi apdzīvota un ir arī ļoti mīlēta, turklāt tie piešķir emocionālu dziļumu un sentimentāli personīgu pieskārienu. Paaudzēs mantoti laika zoba skarti priekšmeti, antikvariātos vai krāmu tirdziņos atrastas pērles, koša keramika, izteiksmīgi gaismekļi te vienuviet sadzīvo ar mūsdienu risinājumiem – auduma sienu paneļiem un omulīgām mīkstajām mēbelēm ar ziedu apdruku. Lai neradītu juceklīgu iespaidu, turies pie vienotas krāsu gammas!
    • Šarmantas vintāžas lietas šajā mājā nav tikai dzīvesprieka un emocionālas saiknes ar pagātni sludinātājas – viens no pievilcīgākajiem grandiozā tūkstošgades stila aspektiem ir ilgtspējīga lietu izvēle, kas samazina vajadzību pēc jauniem resursiem un atkritumu radīšanas. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc grandmillennial stilu iecienījusi jaunā TikTok paaudze. 
    • Iekārtojot māju, sāc ar sienām, jo tieši tās spēlēs pirmā plāna lomu. Tavā ziņā ir izvēlēties tapešu apdruku – sīkpuķītes, svītras, rūtis vai kādu mūsdienīgā stilā izpildītu botānikas elementu. Baltas mēbeles, zilas ziedu tapetes un zaļi spilveni? Tu esi uz pareizā ceļa – šis stils mudina bezbailīgi miksēt dažādus elementus un toņus, kas rada vienlaikus gan harmonisku, gan eklektisku kopainu. Tiesa, sienas kā sulīgu fonu var atstāt arī vienkrāsainas, taču obligāti – krāsotas, teiksim, salvijas zaļā, baložzilā vai omulīgā kafija ar pienu tonī. 
    • Obligāts šī stila raksturlielums ir ikoniskā zili baltā keramika, kas patiesībā ir atsauce uz leģendāro, 17. gadsimta Eiropā tik populāro Delftas keramiku. Eleganti zilais krāsojums uz dzidri balta fona šajā interjerā ienāk gan ar traukiem, gan gaismekļiem, gan sienas šķīvjiem vai vienkārši figūriņām, kas novietotas uz kamīna dzegas.  
    • Iepretim mīkstajām sēdmēbelēm, kas atgādina lielus mākoņus, šajā mājā ir pamatīgas masīvkoka mēbeles klasiski tumšos toņos – sākot no pierasti brūnām līdz pat sulīgām sarkankoka niansēm. Izvēloties iet eklektikas ceļu, mēbeles var arī nokrāsot ar eļļas krāsu. 
    • Līdzās smagnējām pamata mēbelēm novieto mazāka izmēra pītas mēbeles – krēslus, uzglabāšanas lādes, skapīšus. Iederēsies arī klūgu grozi, pīti lampu abažūri un atvērta tipa mantu kastes, kurās glabāt spilvenus vai pledus. 
    • Lielās tūkstošgades stilu raksturo metāla elementi – zelts un misiņš. Tie šarmanti ienāk gaismekļos, spoguļu rāmjos, antīkos galda pulksteņos, gleznu rāmjos un citos elementos, piešķirot telpai izsmalcinātību. Tiesa, jāņem vērā, ka šai mājai jāizskatās pieejamai un aicinošai, tāpēc labāk izvairīties no pārlieku dārgiem un smalkiem elementiem. Arī ieviešot greznus elementus, pieej procesam rotaļīgi un ar smaidu! Un atceries – pat ja tava vecmāmiņa bija smalka pedante, tavā mājā visam nav jābūt perfekti saskaņotam.
    •  Visbeidzot – neaizmirsti šī stila galveno vadmotīvu, proti, tam jārada tev pazīstamas, siltas asociācijas, un tā patiesais skaistums rodams personīgumā. Telpai jāatspoguļo tieši tava gaume, vērtības un tavas dzimtas vēsture. Tāpēc droši ievies sev mīļas mantotas lietas un dekorus – omītes galda lampu, senas fotogrāfijas, mantotu vāzīti vai izsēdētu koka ķeblīti. Lieliski, ja tev ir sava vai no senčiem mantota porcelāna trauku, grāmatu vai mākslas priekšmetu kolekcija – tā pavisam noteikti pelnījusi goda vietu.

    Grandmillennial stilā iederas

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē