Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam! 50% atlaide līdz 20. janvārim
ABONĒT!
  • Balkona puķes ir jāmēslo bagātīgi! Kā to pareizi darīt?

    Dārzs
    Ievas Padomu Avīze
    Ievas Padomu Avīze
    15. jūnijs, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: adina munteanu / Shutterstock
    Lielais noslēpums atklāts: lai puķes kastēs un podos krāšņi ziedētu, tās ir jāmēslo! Puķu kaste nav vieta, kur augus badināt un radināt iztikt pašu spēkiem. Lūk, noderīgi ieteikumi, kā to labāk darīt!
    • Stādot puķes visai vasarai, kastē var iejaukt sauju kāda granulētā ilgas iedarbības (trīs vai sešu mēnešu) mēslojuma – tas būs pamats visai vasarai.
    • Sevišķi ēdelīgas ir begonijas un petūnijas. Tās jāmēslo katrā (!) laistīšanas reizē. Ikdienas mēslošanai piemērots 0,1–0,15% barības šķīdums, t. i., 1–1,5 grami jeb 1–1,5 kubikcentimetri (ja izmanto šķidro mēslojumu) kompleksā mēslojuma ziedošiem augiem uz litru ūdens. Ja jāaplaista vairākas kastes, tad 2–3 tējkarotes mēslojuma uz spaini. Pārējās samierināsies ar nedaudz retākām ēdienreizēm.
    • Vasaras puķēm stādīšanai podos un kastēs dārzkopības preču veikalu plauktos var iegādāties speciālus substrātus. Tomēr, lai puķes vēl krāšņāk ziedētu, arī šim gatavajam substrātam ieteicams pievienot biohumusu jeb slieku kompostu. Tas kompensēs reizes, kad būs aizmirsies augiem iedot mēslojumu. Tāpat jālasa informācija uz substrāta iepakojuma, jānoskaidro, kas ir tā sastāvā.
    • Ļoti labi, ja substrāts satur arī mālu – tam piemīt spēja uzsūkt lieko mitrumu, bet, kad substrāts puķu podā kļūs sausāks, māls ar šo mitrumu padalīsies. Tādā veidā tiek regulēta ūdens piegāde augam. Arī augu sakņu sistēmai ir svarīga māla klātbūtne substrātā. Mālu substrātam var pievienot arī katrs pats. Tikai svarīgi pārliecināties, lai augsnes reakcija būtu vidēji skāba – pH 5,4. Ja augsne būs pārāk skāba vai vāji skāba, vairumam augu būs grūti uzņemt barības vielas. Bet, protams, ir arī augi, kam vairāk patiks skāba augsne – pH 4,5. Piemēram, jau minētajām begonijām. 
    • Izmanto satrūdējušus kūtsmēslus. Labākais, ko savām vasaras puķēm podos sniegt! Poda vai balkona kastes pašā apakšā klāj slāni ar šo kārtīgi satrūdējušo organisko mēslojumu, tam pa virsu slāni substrāta, un puķes augs griezdamās. 
    • Vasaras sākumā, kamēr stādiņi vēl mazi un lapas tikai veidojas, reizi nedēļā pabaro tos ar kalcija nitrātu. 
    • Kad zaļais augums izveidojies, svarīgi panākt, lai sāk veidoties arī ziedpumpuri. Tāpēc vasaras puķes laista ar mēslojumu, kurā ir vairāk fosfora (P).
    • Kad puķes jau zied, tās jāpabaro ar mēslojumu, kurā pārākumā ir fosfors (P) un kālijs (K), bet slāpekļa (N) maz. Tas veicinās ziedpumpuru veidošanos un nodrošinās, lai ziedu skaits būtu bagātīgs un krāsa spilgta.
    • Augustā var sākt mēslot ar tādu barības vielu šķīdumu, kurā kālijs (K) ir pārākumā. Tas veicina sēklu veidošanos un nobriešanu rudenī. Jo lielāks augs, jo bagātīgāk tas jāmēslo. 

     

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē