• Aptieciņa mājdzīvniekam. Ko tajā glabāt?

    Mājas mīluļi
    Santa.lv
    Santa.lv
    2. augusts, 2023
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Arī mājdzīvniekiem nepieciešama sava mājas aptieciņa. Laikus sarūpēts un vienkopus uzglabāts, viss nepieciešamais ļaus pilnvērtīgi pievērsties rūpēm par dzīvnieku tā vietā, lai to krīzes brīdī paniski meklētu. Konsultē Madara Lāce, klīnikas «Pet City Candera» galvenā veterinārārste un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Mazo dzīvnieku veterinārās klīnikas veterinārārste.

    Daudzu cilvēku laimīga dzīve nav iedomājama bez suņiem un kaķiem – četrkājainie draugi sagādā daudz prieka un pārsteigumu. Taču tā ir arī liela atbildība un rūpes, un jārēķinās, ka, dzīvniekam, piedzīvojot negaidītas veselības problēmas, var nākties šķirties no pamatīgām naudas summām par mīluļa ārstēšanu. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) atgādina – lai arī preventīvas rūpes par mazo draugu veselību palīdzēs izvairīties no negaidītām saslimšanām, un arī apdrošināšana var būt neatsverams atspaids brīžos, kad mīlulis tomēr nonācis klīnikā, tāpat kā cilvēkam, arī dzīvniekam reizēm var būt nepieciešama pirmā palīdzība, un arī dažas veselības likstas ir iespējams atrisināt bez veterinārārsta apmeklējuma. Šādās situācijās ļoti noderīga var izrādīties mājas aptieciņa, kuras saturs sarūpēts īpaši četrkājainajam mīlulim.

    Kam jābūt aptieciņā

    “Mājas aptieciņā noteikti vajadzētu atrasties visam, kas paredzēts brūču apkopei: dezinfekcijas līdzeklim, pārsējiem, marles tamponiem; tāpat noderēs arī bezrecepšu medikamenti pret caureju, ērču izņemšanas pincete vai āķis. Aptieciņā var atrasties arī digitālais termometrs, aukstuma elements, nagu knaiblītes, ausu un acu tīrīšanas līdzekļi un
    speciālās mitrās salvetes kroku tīrīšanai,” stāsta veterinārārste Madara Lāce.
     
    Mājdzīvnieki ārkārtējās situācijās var lietot arī atsevišķus medikamentus no cilvēka mājas aptieciņas, tāpēc būtu svarīgi parūpēties, lai tie būtu pieejami ja ne abās, tad vismaz vienā no aptieciņām. “No cilvēku medikamentiem dzīvniekiem var dot antihistamīnus pret alerģisku reakciju, No-Spa pie vēdera sāpēm, dažus pretcaurejas medikamentus – silīcija gelu, aktivēto ogli, Sorbex, SmectaTomēr jāņem vērā pirms jebkādu medikamentu lietošanas nepieciešams sazināties ar klīniku par to, vai medikaments nav toksisks, un kādu devu lietot,” atgādina veterinārārste.

     

    BALTA mājdzīvnieku apdrošināšanu piedāvā jau vairāk nekā 15 gadus, taču tieši pēdējo trīs gadu laikā tā piedzīvojusi vislielāko izaugsmi. “Jāsaka, ka šobrīd tikai speram pirmos soļus Rietumeiropas virzienā. Pēc mūsu aplēsēm Latvijā ir apdrošināti vien 2,5% no visiem reģistrētajiem suņiem un kaķiem. Mūsu kaimiņiem Igaunijā šis rādītājs jau tuvojas 7,5%, savukārt Lielbritānija uzlikusi augstu latiņu ar 60%. BALTA novērojumi liecina, ka visbiežāk tiek apdrošināti suņi, veidojot 80% no mūsu portfeļa,” atklāj Armands Lagons.

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē