Lai radītu mazāku satraukumu, autovadītāji nolēma braukt atpakaļgaitā, lai aļņu ģimenei būtu lielāka brīvā telpa un nesen dzimušais zvēriņš varētu tikt otrpus ceļam. Uzmanīgi vērojot apkārtējos draudus, aļņa mamma pacietīgi gaidīja, cenšoties iedrošināt mazuli spert pirmos soļus.
Pēc aptuveni pusotras minūtes vilcināšanās, augumā nelielais meža zvērs saņēma drosmi un lēnām šķērsoja braucamo daļu.
Video beigās aculieciniece nespēja slēpt sajūsmu!
Kā jūnijā vēstīja apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa), tad šī gada pirmo piecu mēnešu KASKO atlīdzību statistika par negadījumiem, kurus izraisījuši uz ceļa pēkšņi izskrējuši meža dzīvnieki. Atlīdzībās par sadursmēm ar meža zvēriem šogad auto īpašniekiem izmaksāti 800 000 eiro, kas ir par 15% vairāk nekā pērn.
Visbiežāk – gandrīz divās trešdaļās gadījumu – auto saskrienas ar stirnām, retāk ar tādiem lieliem dzīvniekiem kā aļņi un brieži.
Īpaši bīstams ir alnis, liels, smags un neizlēmīgs, līdz ar to arī visai neprognozējams dzīvnieks. Alnis var iziet uz ceļa un apjukt, nespējot izlemt, iet uz priekšu vai atpakaļ. Savukārt stirnas un mežacūkas var strauji izskriet uz ceļa; būtiski ņemt vērā, ka tām noteikti var sekot vēl citas.
Lai pasargātu gan sevi un līdzbraucējus, gan savu spēkratu:
- bīstamākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās un agrs rīts;
- ceļa posmos, kur izvietotās ceļazīmes norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni un kuri ved caur mežu masīvu, ieteicams samazināt braukšanas ātrumu;
- saskaņā ar likumdošanu neatkarīgi no tā, vai notikusi sadursme ar savvaļas dzīvnieku, vai mājdzīvnieku, par notikušo jāziņo policijai un atstāt notikuma vietu nedrīkst;
- svarīgi atcerēties, ka traumēts dzīvnieks pēc sadursmes var uzbrukt, tāpēc vislabāk tam netuvoties. Policija par notikušo informēs attiecīgos dienestus, kas nepieciešamības gadījumā sniegs dzīvniekam palīdzību.