Cik sarežģīti tikt pie puķu pļavas savā sētā?
Puķu pļavai piestāv dabiski viļņots reljefs vai lēzena nogāze, tāpēc gadījumā, ja pie mājas ir nenolīdzināts zemes gabals, tā būs ideāla vieta, kur tādu veidot.
Augsni sagatavo līdzīgi kā pirms zāliena sēšanas – izveido vēlamo reljefu un sastrādā augsni, taču ne pārāk dziļi. Pietiek, ja to izdara 5–15 centimetru dziļumā. Nevajag pārcensties, augsni ielabojot. Mēslošana un bagātināšana ar trūdvielām pļavas augiem var tikai kaitēt.
Reizēm pat jādara gluži pretēji – jānorok augsnes auglīgā virskārta un jāsēj uz mazāk auglīgās apakšējās kārtas. Obligāti jāatbrīvojas no nezālēm, t. i., augiem, kas iecerētajā pļaviņā nav gribēti. Pirms sēšanas jāiznīdē tādi agresīvi daudzgadīgie augi kā gārsa, vārpata un āboliņš.
Sēšanai puķu pļaviņā var izvēlēties viengadīgu vai daudzgadīgu augu maisījumu, ko var nopirkt gatavu vai izveidot pašu spēkiem. Tiesa, lai izveidotu savu puķu kombināciju, tās gana labi jāpazīst – kas ar ko kopā augs un labi jutīsies konkrētajā vietā. Ja šādu zināšanu nav, drošāk paļauties uz gatavajiem maisījumiem.
Viengadīgu augu maisījums jāsēj pavasarī – aprīlī, maijā –, lai vasaras vidū uzziedētu. Parasti gan tas notiks jau pēc Jāņiem. Ja ļauj ienākties un izbirt sēklām, daļa uzziedēs arī nākamajā gadā – gan vairs ne tik krāšņi kā pirmajā. Daudzgadīgo augu maisījumu var sēt arī vēlāk.
Parasti tajā ir arī daļa viengadīgo puķu, kas ziedēs jau pirmajā gadā, tomēr lielākā daļa augu pirmajā vasarā veido tikai lapu rozetes un sāk ziedēt un veidot sēklas tikai otrajā vai trešajā gadā.
- Raksta sākums
- Kad ir labākais laiks, lai sētu jaunu zālienu?
- Kādu augsni vajag zālienam, kā to sagatavot?
- Kā pareizi zālienu sēt?
- Kā zināt, kādu zālienu pirkt?
- Ir dzirdēts par paklājzālienu. Kas tas īsti ir?
- Kā pareizi pļaut zālienu?
- Vai zāliens jālaista?
- Cik sarežģīti tikt pie puķu pļavas savā sētā?
- Kā piemājas pļavu kopt?