- Noteikti noderēs cimdi, kas pasargā rokas no uzkopšanas līdzekļiem, un mikrošķiedras lupatiņa, kuru pēc tīrīšanas var izmazgāt un lietot atkārtoti līdz pat 300 reizēm.
- Lai dažādas virsmas tiktu notīrītas labāk bez liekas piepūles un lai tās nesabojātu, vēlams mājās turēts četrus dažādus līdzekļus: sanitāro līdzekli vannasistabai, universālo – ūdensizturīgām virsmām, piemēram, plauktiem, skapjiem vai grīdai, attaukošanas līdzekli virtuves tīrīšanai un atsevišķi stiklu un spoguļu tīrīšanas līdzekli.
- Netīru, taukainu vai eļļainu virsmu, piemēram, cepeškrāsns, grila vai flīžu, tīrīšanai jāizmanto sārmaini līdzekļi. Vieglāk tīrāmu traipu mazgāšanai tas būtu jāatšķaida ar ūdeni, lai aktīvo vielu sastāvs nav tik liels.
- Ziepju, kaļķakmens, rūsas, urīna traipu tīrīšanai, kas rodas vannasistabā vai tualetē, jāizmanto skābi saturoši līdzekļi.
- Telpas uzkopšana būtu jāsāk ar augstākajām virsmām, tad jāvirzās uz zemākajiem plauktiem un beigās jāuzkopj grīda, vispirms izmantojot putekļsūcēju un tad grīdu mazgājot. Tādējādi putekļu nepārvietosies un nenogulsnēsies uz jau notīrītajām virsmām.
- Logi un aizkari būtu jāmazgā vismaz divas reizes gadā. Logu rāmjus var tīrīt ar siltu ziepjūdeni, izmantojot gan mikrošķiedras lupatiņu, gan mīkstu sūkli. Stikla vai citas virsmas, kas tīrītas ar logu tīrāmo līdzekli, var neskalot, jo šī līdzekļa sastāvā ir neliels daudzums spirta, kas ātri iztvaiko.
Efektīvu un dabai draudzīgu logu un spoguļu stiklu tīrīšanas līdzekli vari pagatavot arī pats, izmantojot etiķi un ūdeni, kas sajaukts vienādās proporcijās un iepildīts pudelītē ar smidzinātāju. - Dušas kabīni var viegli nomazgāt ar skābi saturošu līdzekli, ko pēc tam noslauka ar gumijas sliedi. Cīņā ar kaļķakmeni efektīvākais līdzeklis ir citronskābe.
7 praktiski padomi tīrākai mājai. Kā tīrīt gudrāk un vieglāk?
