- Veļasmašīnā nekad neliec salocītu apģērbu.
- Apskati, vai apģērbam nav detaļu, kas varētu notrūkt vai atdalīties mazgāšanas laikā, piemēram, pogas vai krūštura stīpiņa. Ja tādas ir, labāk apģērbu ievietot mazgāšanai paredzētā maisiņā. Dažkārt tieši notrūkušu vai kabatās aizmirstu sīkumu dēļ veļasmašīnai būs nepieciešams remonts.
- Pirms mazgāšanas no apģērba izpurini smiltis un gružus, pārbaudi kabatas, vai tajās nav skrūvju, monētu, adatu un citu sīku lietu, kas varētu ieķerties veļasmašīnas filtrā vai kādā citā detaļā.
- Lai apģērbs izmazgātos tīrāk, pirms likšanas veļasmašīnā to ieberzē ar veļas ziepēm un uz pāris stundām iemērc. Ja apģērbs ir jauns vai klāts ar slāni, kas atgrūž mitrumu vai netīrumus, veļas ziepes ieberzē auduma šķiedrās ar vecu zobu birsti vai saimniecības birstīti. Tomēr berzējot sargies sabojāt audumu un tā krāsu.
- Izmanto priekšmazgāšanas funkciju. Bieži cilvēki šo iespēju nemaz nav ievērojuši. Taču mājsaimniecības veļasmašīnām parasti ir divi toverīši, kuros bērt veļas pulveri. Ar ciparu I ir apzīmēta priekšmazgāšana, ar ciparu II – pamatmazgāšana. Nospiežot atbilstošo pogu, ieslēgsies priekšmazgāšanas programma, kas mazgāšanai izmantos pulveri no pirmā toverīša un mazgājot atmiekšķēs lielākos netīrumus. Kad tā būs savu darbu paveikusi, ieslēgsies ierastā pamatmazgāšanas programma.
Svarīgi atcerēties, ka ļoti netīru un sasmērētu audumu īsā laikā nekad kārtīgi nevarēs izmazgāt. Tāpēc saīsinātās vai īsākās mazgāšanas programmas šajās reizēs nebūs piemērotas.