Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam 2025. gadam!
ABONĒT! ABONĒT!
  • 5 ieteikumi sīpolpuķu kompozīciju veidošanai. Uzbur pavasari!

    Māja
    Lauma Lūse-Kreicberga
    1. marts
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Matīss Markovskis
    Kad mīlestība satiekas ar dabas spēku un tiek pievienota šķipsniņa brīnuma, ir viegli kļūt par burvju mākslinieku un radīt ziedošu pavasari. Iesaka Vides dizaina studijas Janis Busevics Design ziedu dizainers, florists Jānis Buševics. 

    5 ieteikumi pavasara ziedu kompozīciju veidošanai

    1. Pavasarim piestāv gan baltais, gan krāsas. Katram augam savs skanējums – krokusiem, muskarēm, tulpītēm, narcisēm savs krāšņums, ilgums un dzīvības spēks. Ak, ja vēl pievieno hiacinšu reibinošo smaržu! Var apvienot balto ar balto vienotā korī, var izcelt balto solistu un nolikt turpat degungalā. Vēlies kaut ko krāsainu? Bet, lūdzu! Pavasarī krāsas ir priecīgas, tās uzspridzina pelēko. 
    2. Eksperimentē un kļūsti par brīnumdari! Papildini augus ar kādu dekoratīvu akcentu: smiltīm, akmeņiem, spalvām, smilgām, zariņiem. Radi askētisku smalkumu vai gluži pretēju efektu, kad it kā ar lāpstu būtu izcelts fragments no veca dārza, kurā starp pērnā gada graudzālēm, rudens lapām spraucas ārā sniegpulkstenītes, krokusi un scillas.
    3. Sakņu skaistums. Ja pavasara kompozīciju veidosi stikla traukā, ieraudzīsi citkārt neredzamo – padarīsi saknes ieraugāmas, izpētāmas. Un pamanīsi arī to, cik tās ir skaistas – baltas, vijīgas, īsts mākslas darbs. Pievērs uzmanību proporcijām: lai trauks nav pārāk liels un augi – pārāk mazi. Vai arī otrādi: lai augi nav iespiesti šaurībā. Iztēlojies, ka tie stiepsies, – stikla maliņas ne tikai var radīt aizvēja sajūtu, bet arī ļaus atbalstīties, kad pietrūks spēka. 
    4. Novērtē mirkli pirms! Tikko no zemes izspraukušies asni ir sulīgi, zaļi, dzīvības pilni, piebrieduši līdz lapu maliņām. Bezgala priecīgi, tik gatavi iepriecināt arī tevi. Mazliet dārza melnzemes un kūdras viegluma, un augs jutīsies labi – kā mājās, vēl mazliet ūdens malka (laisti nedaudz retāk kā podos ar ūdens noteci), un izbaudi asnu – šo simbolisko pavasara gaidīšanas – laiku. Reizēm līdz ziedēšanai var paiet pat vairākas nedēļas. 
    5. Pēc ziedēšanas nekas nebeidzas. Kādā brīdī skaistums izlaužas brīvībā, un pilnā sparā sākas ziedēšanas laiks – bezgala krāšņais un skaistais, bet reizēm tik īsais: kādu nedēļu, varbūt pusotras, maksimums, divas – atkarībā no sīpolpuķēm. Krokusu pērles ātri iepriecinās, noziedēs, un kādā brīdī, iespējams, nodomāsi – vai tas bija pa īstam vai arī nosapņots? Nesteidzies kompozīciju nolikt ēnā – arī pēc ziedēšanas tā kādu laiku turpina priecēt ar savu dekorativitāti. Vēlāk uzmanīgi izņem sīpolpuķītes un atsvaidzini kompozīciju, liekot vietā citas, vai arī veido jaunu ansambli. Līdz uzziedēs pavasaris arī tur – aiz loga.
    6. Pirms uzziedēs baltā krokusu pļava, asnos salaižas un rotaļājas baltie porcelāna putni, kas vītero pavasari.

      Tā kā tulpīšu asni vēl tikai stiepjas pretī saulei, asparāga smalkais un sulīgais zaļums kļūst par pavasarīgu fonu. Papildinot ar melniem dabas akcentiem, kompozīcija iegūst askētisku vieglumu.

      Stikla trauku neitrālais caurspīdīgums piestāvēs jebkurā interjerā, turklāt uzskatāmi parādīs dzīvības spēku gan virszemē, gan pazemē.

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē