- Ja reiz sākts barot, tad jāturpina līdz pavasarim, jo putniņi jau būs pieraduši pie barotavas leiputrijas un barības meklējumos vienmēr atlidos pārbaudīt barotavu, tā zaudējot laiku, tāpēc kādā reizē var nepagūt kaut ko noderīgu atrast un tukšā vēderiņa dēļ nosalt.
- Ja gribi barot putnus, izvēlies iespējami tīrākus produktus un uzmanies, lai sēkliņas nav kodinātas ar ķīmiju. Ja gribi pacienāt ar speķi, tad izvēlies nesālītu – lielā sāls koncentrācija zīlītes vēderam ir inde. Var uzlikt arī brokastu putru, ja tā nav sālīta. Nopērkama arī jau gatava speciāla barība putnu barotavām.
- Pārbarot putniņus nevar, jo ziema ir laiks, kad putni var ēst, cik grib, un pārēsties nav iespējams. Aukstajā, garajā naktī apkurinot savu mazo ķermenīti, kalorijas tērējas rūkdamas. Turklāt – jo mazāks putniņš, jo vairāk viņš salst.
- Nekas slikts nenotiks, ja putniņus nesāksi barot vispār. Putni, kuriem tuvumā nav barotavu, dara to, ko daba paredzējusi – lidinās pa mežu un meklē sēkliņas, zirnekļu kokonus vai mizu spraugās un zaru žāklītēs saslēptos pārtikas krājumus – un mierīgi iztiek bez cilvēka. Patiesībā barotavas ir mazliet lāča pakalpojums putniem. Barojot mēs putnus pieradinām pie izlaidīgas dzīves, kad pašiem nav daudz jānopūlas. Turklāt barotavas piedāvājums ir tāds fast food, kas īsti nenodrošina visus putnam vajadzīgos vitamīnus un minerālvielas. Tādi putnu pasaules čipsi – krietni neveselīgāki par kukaiņu kūniņām un zirneklīšiem. Speķa gabaliņš gan ir enerģētiski vērtīgs, bet diezgan vienveidīgs ēdiens.
4 lietas, kas jāzina par putnu barošanu ziemā
Daba un dzīvnieki
Vakar
Komentēt
Izrādās, nepareizi barojot putnus, mēs varam tiem kaitēt. Apkopojam svarīgāko par putnu barošanu ziemā.