Lai strādā robots!
Šķiet, tieši šis variants visvairāk varētu vilināt tos, kuri dzīvo namu augšējos stāvos un spožos saules starus gaida ar nervozi drebošu sirdi, nerunājot jau nemaz par tiem, kuru mājās logi ir no grīdas līdz griestiem.
Kā robots darbojas? Tas ar vakuuma palīdzību piesūcas pie stikla un pats to lēnā garā izbraukā, nomazgājot un nospodrinot. Jaunākajiem modeļiem ir tvertne, kur ieliet logu mazgājamo šķidrumu, un tā izsmidzināšana notiek automātiski. Vecākajiem modeļiem drāniņa jāsamitrina pašiem, tātad robots ik pēc laika jāapstādina, lai drāniņu no jauna samitrinātu. Pārāk slapja tā nedrīkst būt, jo tad robota ritentiņi var arī iebuksēt. Robotu parasti stiprina loga rūtij pa vidu, un, kad darbs padarīts, tas atgriežas sākuma punktā. Tad tas jāpārnes un jāpiestiprina pie nākamās rūts, līdz visi logi nomazgāti. Jārēķinās – ja logi ir ļoti netīri, drāniņa ātri sasmērēsies un to vajadzēs nomainīt pret tīru.
Uzreiz gan jābrīdina – izmantojot robotu, uz perfekti tīriem logiem cerēt nevajadzētu. Arī tad, ja izmanto kantainas formas robotu, logu stūri, kā arī divi centimetri gar loga rāmi tik un tā paliks netīri un tos nāksies nomazgāt atsevišķi.