Viena nianse: šie laifhaki attiecas tikai uz rūpnieciski ražotiem konserviem – mājsaimnieču termiski aizvalcētajiem jau būs nepieciešams profesionāls mūķīzers.
- Fenšui stils
To noskatīju kādā vācu ēdienu blogera kanālā. Te ir nepieciešama papildu opcija – taisna virsma galda vai letes augstumā. Tālāk – vienalga, sēdus vai stāvus – sakabiniet roku pirkstus un ar delnu apakšpusi izveidojiet blīvu kontaktu ar vāka malām. Spiežot tikai delnas, gaidiet, līdz atskanēs uzvarošais – pukš!
Atcerieties, ka galvenā ir nevis pirkstu sakabe, bet gan delnu vienmērīgs un unisona spiediens uz vāka malām. Ja uzreiz nesanāk, var pagrozīt konservu un atrast pareizo vāka rādiusa sazobi.
- Dīdžeja stils
Šo veidu man ierādīja diplomēts un Latvijā pazīstams pārtikas tehnologs! Reizēm uz konservu vākiem ir norādīts skrūvēšanas virziens, reizēm – nav. Taču, cik zināms, visi konservu burku vāciņi atskrūvējas pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. Tātad – ņemam burku vienā rokā un ar otru ļoti ātri 5–7 reizes uzsitam pa vāka sānmalu. Šo kustību drīzāk varētu nosaukt par glāstsitienu vai rīvglāstu (tādi man jaunvārdi) pa vāka sānmalu. Te visvairāk derēs apzīmējums no dīdžeju slenga – skrečojam pa vinilu. Kustībai jābūt stingrai un ātrai – tie minētie rīvglāsti jāveic 2–3 sekunžu laikā.
Šim paņēmienam ir tikai viens mazs mīnuss – jāatrod individuāli skrečojošās rokas pareizais leņķis un drusku jāpiešaujas.
- Traperu variants
Šis, manuprāt, ir visvienkāršākais un visefektīvākais paņēmiens! Laikam te vienīgā nelielā skāde slēpjas faktā, ka dabā neeksistē taisni leņķi. Protams, te var izmantot arī plakanāku akmeni, bet minimumam mums pietiks ar nelielu dēļa gabalu. Ņemam mūsu skumjo konservu un ātri ar vāka kanti, 90 grādu leņķī, uzsitam pa to! Nevajag nekādus šķēpmetēja Lūša atvēzienus, tikai 5–6 centimetri no taisnās virsmas un – kantējam! Pietiks ar divām, trim reizēm!
Ko iesākt ar tukšajām burciņām?
Izmest stikla taru nav labi ne no ekonomiskā, ne jo īpaši no ekoloģiskā viedokļa! Bet kur lai ņem tos brīvos plauktus tukšajām burkām un burciņām? Te būs labs paņēmiens, kā tās uzglabāt. Proti, pie plaukta apakšējās virsmas veicam trīs urbumus, ieskrūvējam skrūves, uz kurām nostiprinām vākus (jebkāda diametra). Pēc tam ņemam un augšpēdus uz tiem uzskrūvējam burciņas – izskatās nedaudz kā cilvēku kokoni Matricā, bet tas strādā.