Viņa pauda, ka, neskatoties uz to, ka saslimstības radītāji vecuma grupā līdz 14 gadiem «stāv uz vietas», izglītības nozarē «sadarbībā un līdzatbildībā» tiks pagarināti līdz šim esošie ierobežojumi.
«Līdz 25.janvārim paliksim to pašu ierobežojumu varā – attālinātās mācības 7.-12.klašu skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem. 1.-4.klasei būs ilgāks brīvlaiks, bet tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu,» atklāja politiķe.
Attiecībā uz 5.-6.klašu skolēniem un to, vai atsākt šo skolēnu izglītošanas procesu, vēl tiks lemts, taču ministre pieļāva, ka minēto klašu skolēni varētu jau nākamajā nedēļā atsākt mācības attālināti.
Šuplinska uzsvēra, ka Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanai būtu jāsākas ar to mazināšanu tieši izglītības sektorā.
Tāpat valdība konceptuāli lēma turpināt projekta Tava klase filmēšanu, kā arī paredzēt atbalsta mehānismus «pilnīgi visa līmeņa pedagogiem attālināto mācību nodrošināšanai».
Šuplinska skaidroja, ka Izglītības un zinātnes ministrija jau vairākas reizes rosinājusi ieviest atbalsta mehānismus dažādu grupu pedagogiem, taču jautājums netika atrisināts kritēriju trūkuma dēļ. «Pedagogiem nav tik vienkārši saskaitīt virsstundas kā, piemēram, mediķiem,» pauda politiķe.
Viņa gan norādīja, ka piektdien, 8.janvārī, paredzēta īpašas darba grupas sēde, kurā tiks spriests par šādu kritēriju izstrādi, pēc kā sekotu arī jautājumi par «atbalsta apmēru finanšu mērogā».