Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Ko iesākt ar rudens skumjām? 7 praktiski padomi

    Psiholoģija
    Ievas Padomu Avīze
    Ievas Padomu Avīze
    7. novembris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: llaszlo / Shutterstock
    Rudens iestāšanās nereti nozīmē celties ar tumsiņu un gulties ar tumsiņu. Turklāt, ja vēl dzīvo ārpus pilsētas uguņiem, var nemanot piezagties nomāktība. Ko ar šo sajūtu iesākt?

    Kāpēc tā jūties?

    Lai arī rudens nāk ar krāšņām lapām, skaistiem gubu mākoņiem un kāsīs lidojošiem gājputniem, to visu drīz vien nomaina kailie koki, peļķes un vējš. Dzīvojot pilsētā, aci vai sirdi vismaz piesien tās spožās gaismas. Savukārt, ja ik dienu esi mājās, kur tuvākie kaimiņi redzami, vien cieši sasprindzinot acis, var atnākt nomāktība un skumjas. Situāciju labāku nepadara tumsa, kas ik dienu, šķiet, piezogas aizvien agrāk. 

    Bet vai tiešām viss ir tik slikti un drūmi? Varbūt tomēr no mums pašiem lielā mērā ir atkarīgs tas, kā jūtamies? Jo pie rudens skumjām ne vienmēr vainojams gadalaiks. Patiesībā, ja cilvēks jūtas skumji, nav nozīmes ne gadalaikam, ne vietai, kur viņš dzīvo. Tie ir blakus apstākļi, kas var pastiprināt radušās sajūtas. Ne velti psihoterapeiti stāsta, ka ir cilvēki, kas izjūt nomāktību vasarā, nevis rudenī. Tomēr jebkurā gadījumā – ja cilvēku piemeklē drūms garastāvoklis, jāmeklē tā cēloņi un risinājumi, jo, šādām sajūtām ieilgstot, arvien grūtāk saredzēt kādu prieku ikdienā.

    Ko tu vari darīt?

    1. Izbaudi dabu regulāri. Rudens ir brīnišķīgs gadalaiks, kad lapas maina krāsu, zem kājām klājas zīļu un kastaņu paklājs, zeme gatavojas ziemai. Būšana dabā būtiski spēj samazināt satraukumu un uzlabo garastāvokli. Centies ieviest ikdienas pastaigas rituālu! Atceries, ka svarīgākais nav, cik garas pastaigas veic, bet gan tas, ka to dari regulāri.
    2. Iekārto mājokli. Vasaras notikumu maratons ir noslēdzies, un varbūt beidzot ir laiks pa īstam iekārtot savu mājokli tā, lai tajā justos labi un priecīgi. Mājas remonts vai pārkārtošana ir labs veids, kā nodarbināt gan prātu, gan rokas. Tām nav jābūt finansiāli dārgām vai laikietilpīgām pārmaiņām, taču jāsniedz vajadzīgais efekts – vēlme būt savās mājās.
    3. Apgūsti jaunas prasmes. Tagad ir īstais brīdis, kad sākt jaunu iemaņu apgūšanu. Tu vari izvēlēties ko praktisku, piemēram, adīšanu, šūšanu vai dārzkopības pamatus, lai nākamo vasaras sezonu uzsāktu ar jaunām zināšanām. Vai arī izmēģini ko radošāku – fotografēšanu, gleznošanu, kāda instrumenta spēli! Ja izvēlēsies īsto nodarbi, ik vakaru un brīvdienās nevarēsi vien sagaidīt, kad tam pieķerties!
    4. Sazinies ar draugiem un ģimeni. Mūsdienās ir tik daudz iespēju sazināties attālināti. Tas pat var pārvērsties par iknedēļas tradīciju, kad ar videozvana palīdzību sazinies ar draugiem un, piemēram, gatavojot vakariņas, pārrunājat notikumus.
    5. Rūpējies par veselību. Rudens ir laiks, kad parūpēties par savu emocionālo labsajūtu un fizisko veselību. Ja jūti, ka kaut kas klibo, varbūt ir pienācis laiks pievērsties vingrošanai? Vai vienkārši beidzot pierakstīties pie ārsta, ja to vasarā atliki. 
    6. Paslinko! Kad vēl to darīt, ja ne rudenī! Atrodi kādu aizraujošu seriālu, kas kļūs par tavu ikvakara rituālu. Ietinies siltajā segā ar kakao krūzi vai vīna glāzi rokās un baudi to!
    7. Pieņem rudeni. Neļauj sevi ietekmēt gadalaikam un laikapstākļiem, jo tu nevienu no šīm lietām nespēj kontrolēt. Pieņem rudeni ar visiem skaistumiem un grūtībām. Vienīgais, ko vari ietekmēt, ir tevis paša attieksme!

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē