Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Kā strādā seksa koučs? Atbild seksualitātes pētniece Ieva Sīmane

    Intervijas
    Gundega Gauja
    Gundega Gauja
    16. augusts, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Ieva Sīmane
    Foto: No personiskā arhīva
    Ieva Sīmane
    «Sevi ir jāpēta apzināti, un kopā ar speciālistu tas ir daudz vieglāk,» atzīst Ieva Sīmane, vienīgais seksa un attiecību koučs Latvijā, kas māca cilvēkiem spēju dzīvot baudpilni.

    – Kā īsti strādā seksa koučs?
    – Koučings – tas ir par mērķiem un to sasniegšanu. Šīs metodes veiksmīgi var izmantot jebkurā jomā, ja to pārzini. Biznesa koučs papildus ir apguvis biznesu, izaugsmes koučs – psiholoģisko jomu, bet es esmu apguvusi seksualitātes tēmu – lasot, mācoties, klausoties visu iespējamo informāciju. Tā arī strādāju ar klientiem – ir vajadzība jeb mērķis, un tas jāsasniedz.

    Viena no biežāk sastopamajām problēmām – sieviete nespēj izjust orgasmu.

    Tad mēs kopīgi veicam tādu kā inventarizāciju iepriekšējās seksuālās dzīves vēsturē – mēģinām atrast iemeslus un domājam, kā varētu šo mērķi sasniegt. Sevi ir jāpēta apzināti, un kopā ar speciālistu tas ir daudz vieglāk.  

    – Astoņdesmit procentu tavu klientu ir sievietes. Kā tā? 
    – Sievietes seksualitāte ir sarežģītāka. Turklāt vīrieši baidās parādīt, ka viņiem vispār varētu būt kaut kādas grūtības. Bet situācija pamazām mainās – tagad jau parādās vīrieši, kuru mērķis ir konsultēties nevis par sevi pašu, bet par to, kā sagādāt baudu savai sievietei. Es par to ļoti priecājos! Reizēm nāk arī pāri – tas jau ir ideālais variants. Izdodas daudz ko atrisināt.

    – Piemēram?
    – Atnāk pāris, kas abi izslimojuši kovidu un pašķīrušies. Vīrietim šķitis, ka sieviete viņu vairs neiekāro, sievietei – ka vīrietis kļuvis pārāk pieprasošs. Vīrietis pēc kārtējā atteikuma no sievietes aizgājis, līdz tomēr abi nokļuvuši pie manis.

    Un pamazām noskaidrojam, ka pie vainas nav bijis ne viens, ne otrs, bet kovids, kas var ļoti daudz mainīt gan ķermenī, gan emocijās. Vīrietim libido bijis uzkāpis augšā, kovida un vispār slimošanas laikā tā var notikt – ja bijusi augsta temperatūra, cilvēkam neieciešams izlādēties, un tad īpaši gribas seksu. Savukārt sievietei tas periods bijis emocionāli ļoti grūts, tāpēc pazudis libido. Tad nu strādājam, lai atdzīvinātu seksualitāti.

    Visu interviju lasi portālā Santa+

     

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē