• Kā pareizi iekārtot savu mājas darba telpu

    Karjera un bizness
    Santa.lv
    Santa.lv
    20. janvāris, 2021
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pexels
    Kā iekārtot telpu, lai būtu iespējams koncentrēties darbam, vienlaikus neiztērējot pārāk daudz, kā arī saglabājot telpas sākotnējās funkcijas?

    Lielākā daļa no mums šobrīd strādā attālināti, vēl daži – studē, un daži – mācās, taču, ko darīt, ja darbs un mācības vairākiem ģimenes locekļiem notiek vienā dzīvoklī vai pat vienā istabā?

    Aizslietnis un skaņu izolējošas austiņas

    Lai mājas apstākļos radītu darba noskaņu, vispirms jārada sajūta, ka atrodies birojā. Tas nozīmē, ka darba vietu vēlams nodalīt no TV vai guļamistabas zonas.

    Lai arī ideālajā gadījumā, būtu vēlams izveidot pilnība nodalītu darba zonu, gadījumos, ja darbs neprasa ilgstošu strādāšanu pie datora, jebkuru galdu var pārvērst par biroja galdu, izmantojot kancelejas organizatorus, savukārt, beidzot darbu, galds atkal var iegūt iepriekšējās funkcijas, stāsta interjera dizainere Linda Eisaka.

    Nelielo darba vietu no pārējās telpas ieteicams nodalīt ar aizslietņu (ļoti ieteicami būtu akustiskie paneļi), grāmatu plauktu vai bīdāmo sienu palīdzību.

    Tā iegūsiet ne tikai papildus privātumu, bet arī izvairīsieties no lietām, kas var novērst uzmanību, piemēram, TV.

    No apkārtējiem traucēkļiem var pasargāt arī vienkāršas skaņu izolējošas austiņas – tas palīdzēs ne tikai gadījumos, kad plānotas tiešsaistes tikšanās vai lekcijas, bet arī gadījumā, ja darba laikā esat radis klausīties radio vai mūziku.

    Transformējamas un bīdāmas mēbeles

    Aizslietņi un transformējamās mēbeles lieti noderēs nelielos mājokļos vai gadījumos, ja vienā telpā jāstrādā un jāmācās vairākiem cilvēkiem. Aizslietni pavisam ērti var salocīt un paslēpt, piemēram, zem gultas, kad tas vairs nav nepieciešams. Tas nodrošinās komforta standartu daudz mazākā platībā un ļaus daudz ekonomiskāk izmantot dzīvojamo platību. Aizslietni vai bīdāmo sienu iespējams arī atsvaidzināt, izmantojot augus vai iedvesmojošus uzrakstus.

    Latvijā iespējams iegādāties dažādu ražotāju transformējamās mēbeles, arī vietējie uzņēmumi piedāvā dažādus modeļus atšķirīgās cenu grupās.

    Galds – darbam, dīvāns – atpūtai

    Ja tas ir iespējams, ieteicams izvairīties no strādāšanas, sēžot dīvānā, jo tas var mazināt produktivitāti, kā arī negatīvi ietekmēt stāju. Gulēšana dīvānā ar datoru klēpī noteikti nav ergonomiska.

    Pavadot pie datora ilgu laiku, mūsu ķermenis nogurst. Sēžot krēslā, pie galda, un, vēlams, regulāri izkustoties, varam šo nogurumu mazināt. Galda un krēsla augstumam noteikti jābūt atbilstošam. Ja nav iespējas iegādāties atbilstoša augstuma galdu vai galdu ar regulējamu augstumu, var ķerties pie dažādiem radošiem risinājumiem, kā padarīt augstāku vai zemāku esošo galdu.

    Arī krēslus var padarīt ērtākus, izmantojot pieliekamu atzveltni vai papildus polsterējumu, ko var iegādāties veikalos.

    Ja nepieciešams, pat divas galda lampas

    Liela nozīme ir arī apgaismojumam un mājās pārsvarā tas ir krietni vājāks kā birojā, jo vietā, kur atpūšamies nereti izvēlamies pieklusinātu apgaismojumu, bet der atcerēties, ka tas nav atbilstošs darbam ar datoru. Tāpēc pie apgaismojuma noteikti būtu jāpiedomā. Ja vieta, kurā izvietots darba vai mācību stūrītis, atrodas tumšā istabas stūrī, var izmantot arī divas galda lapas, galvenais, lai, ilgstoši strādājot, būtu pēc iespējas mazāks diskomforts acīm.

    Koši dekori un iedvesmojoši attēli

    Iekārtojot mājas biroju, būtiska nozīme ir jāpievērš tieši dažādiem interjera priekšmetiem. Protams, katram šie priekšmeti var atšķirties, viss atkarīgs no profesijas un gaumes izjūtas.

    Veidojot mājas biroju, jāizvēlas interjera priekšmeti, kas vizuāli piesaista un motivē.

    Kādam tie ir mazi, skaisti paklājiņi, košs krēsls, bildes, dekori, kancelejas preces, dažādi trauciņi un kastītes – priekšmeti, kas piesaista. Veidojiet savu darba telpu tā, lai tā tiešām izskatās pēc darba vietas, kur jūs strādātu, nevis atpūstos. Vienmēr ir iespējams atrast balansu starp estētisko un funkcionālo.

    Krāsu nozīme darba zonā

    Liela nozīme ir arī krāsām. Ja darbs ir ļoti monotons, vienveidīgs un mēdz mūs iemidzināt, ieteicams izvēlēties aktīvākus krāsu toņus, piemēram, sarkanu. Vai arī pretēji – ja ikdiena paiet straujā ritmā, spilgtas krāsas spēj emocionāli uzvilkt, tāpēc jāizvēlas neitrālāki toņi, kas rada mierīgāku noskaņu, bet nesamazina darba spējas. Šajā gadījumā perfekti derēs zaļie toņi, kas mūs līdzsvaro un harmonizē.

    Pat tik elementāra lieta kā peles paliktnis vai rakstāmrīki konkrētajā krāsu tonī, palīdzēs noskaņoties darbam.

    Telpaugi dzīvīgumam un svaigumam

    Šobrīd, kad pārsvarā atrodamies iekštelpās un praktiski neizejam no mājām, īpaša nozīme ir arī augiem, sevišķi darba telpā, jo tie rada patīkamu darba vidi strādāšanai. Augi var radīt nelielu ilūziju, ka atrodamies pie dabas, nāk par labu veselībai un ienes telpā dzīvīgumu. Ja neesat gatavs uzņemties rūpes par lieliem telpaugiem, var sākt ar pavisam nelielu augu podiņā un pārbaudīt savu zaļo īkšķīšu efektivitāti.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē