Kā zināms, Krievija ir pieņēmusi likumu, ka tikai šajā valstī ražotais dzēriens drīkst saukties par šampanieti, bet citu valstu ražojumiem etiķetē jābūt norādītam – dzirkstošais vīns.
Lai arī tas ir pretrunā ar Francijas prasību, ka tikai Šampaņas reģionā darītajiem vīniem ir tiesības saukties par šampanieti, francūži ir piekāpušies Krievijai, un LVHM koncerna atzars Moet Hennesy ir piekrituši pārdēvēt savu ražojumu, lai turpinātu biznesu Krievijā. Kad jaunais likums tika pieņemts, pirmā franču ražotāju reakcija bija atteikums importēt šampanieti.
Prasība pārdēvēt produktu ir radījusi “ļoti īslaicīgu importa aizkavēšanos”, un piegāde turpināsies, tiklīdz etiķetes atbildīs jaunajiem noteikumiem, teikts Moet Hennesy paziņojumā.
Moet Hennesy ietilpst tādi šampanieša ražotāji kā Moet Chandon, Dom Perignon, Krug, Ruinart un Veuve Clicquot.
Krievijas vīnogu audzētāju un vīndaru savienības prezidents Leonīds Popovičs iepriekš nosaucis par šantāžu Moet Chandon lēmumu pārtraukt importēt savu produkciju uz Krieviju.
“Es pat domāju, ka tā ir sava veida šantāža bez pierādījumiem. Šampanieti Krievijā importē vēl divi desmiti citu kompāniju, un no tiem neviens nav sašutis. Negribat – nevediet. Krievijā dzirkstošie vīni nav sliktāki. Mūsu cilvēki nepaliks bez dzirkstošā vīna, kam ir tāda pat kvalitāte, garša un aromāts,” Popoviču citē aģentūra RIA.
Pēc viņa teiktā, nevienam nav liegts savu dzērienu saukt par šampanieti, vienīgā prasība – kompānijai tikai jāatbild, vai viņu produkcija “atbilst Krievijas standartiem”.
“Mēs nevienam nekad neesam likuši alkohola produkciju saukt citādi nekā to norādījis ražotājs. Mēs tikai lūdzam pierādīt tās atbilstību Krievijā noteiktajiem dzirkstošā vīna standartiem un norādīt to etiķetē,” skaidro amatpersona.