Katra diena sākas līdzīgi. Vīratēvs arī šorīt apakšbiksēs sēž tieši tur, kur sēdēja vakar un aizvakar, un bāž plītī plastmasas pudeli, lai gan vedekla ir zaļā dzīvesveida ievērotāja un zina, cik kaitīga videi ir plastmasas dedzināšana. Vīramāte kaunina dēlu, ka viņam pie šī krekla jāvelk cita kaklasaite, bet vedekla silda ūdeni piena maisījumam mazulim. «Es gan Jānīti līdz pusotram gadam baroju pati,» saka vīramāte, ieteikdama vedeklai nevis pirkt dārgo maisījumu, bet apliet ar siltu pienu cepumus – i būšot bērnam vēders pilns, i vaigi apaļāki.
«Tas ir mans bērns – kā gribu, tā daru,» neiztur vedekla, bet vīrs viņu apsauc: mamma taču gribēja tikai labu! Mamma iet istabā pašņukstēt, bet Jānītis, uzlicis mammas ieteikto kaklasaiti (īsto!), sievai čukst: «Nē, nu tā tava mēle, kas – nevari paklusēt, nezini, kāda ir mana mamma!»
Tikām vedekla atriebdamās atkal jau ieada trīs nepareizus valdziņus vīramātes adīklī un ieraksta divus nepareizus skaitļus viņas risināt iesāktajā sudoku mīklā. Tāda te tā dzīvīte: kurš no mums šeit, mežā, galvenais, joprojām nav skaidrs…
Varbūt vīramāte aizdomāsies…
«Atnācu dzīvot pie vīrieša uz mājām, kur dzīvo arī viņa vecāki. Sākumā pieņēmu šo situāciju, bet tagad saprotu, ka esmu smagi kļūdījusies. Mums ir mazs bērns. Katastrofāli izjūtu savas telpas un savas dzīves trūkumu, personīgās dzīves man vispār nav. Tracina, ka viss, ko daru, tiek redzēts, apspriests un komentēts. Vīrietis uzskata: viss ir kārtībā – viņa mamma tikai gribot palīdzēt. Viņš nevēlas pat pamēģināt dzīvot atsevišķi!
Domāju, ka vīrietis nevar izaugt par vīrieti, visu dzīvi dzīvojot ar vecākiem kopā, jo zina, ka māte skries ar putras bļodu un tēvs kurinās māju.
Uzrakstiet, lūdzu, kā risināt šādu problēmu. Varbūt vīramāte aizdomāsies, bet maz ticams…»
Psihoterapeite Diāna Zande: «Nav svarīgi, lai to, ka vedeklai šāda dzīve nav pa prātam, saprot vīramāte! Svarīgi, lai to, kā jūtas sieva, saprot vīrs, jo tieši viņš ir tas, kurš var kaut ko izmainīt. Tikai un vienīgi viņš var pateikt: mamma, MĒS svētdienā gulēsim, cik vien ilgi gribēsim; mamma, MĒS šonedēļ iesim tur, kur esam izlēmuši! Sievietei vīra vecāku mājās jājūt, ka vīrietis ir ar viņu, nevis starp viņu un mammu, – tikai tad viņa jūtas aizsargāta un drošībā. Ja sieviete zina, ka ir te svarīga, attiecības ar vīra vecākiem veidojas daudz vieglāk.»