• 5 mazi vingrinājumi, kas ļaus dzīvot lēnāk un saskatīt prieku ikdienā

    Psiholoģija
    Aiva Kanepone
    Aiva Kanepone
    29. janvāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Katerina Morozova / Shutterstock
    Ko darīt, ja ir mazi bērni, dārzs, darbs, vecāki, par kuriem jārūpējas, un sarakstiņš ar miljons obligātajiem darbiem? Tad frāze lēnā dzīve pat mazliet šķiet kā zobošanās. Bet patiesībā tieši ar šo komplektu tā ir vajadzīga visvairāk. Kā varam iemācīties dzīvot lēnāk?
    1. Mazā elpošanas prakse. No rīta pamosties, izkāp no gultas un apzināti ļauj sev mierīgi paelpot: mierīga ieelpa un dziļa, lēna izelpa. Pirms atgriez ūdenskrānu – mierīgi paelpo. Pirms dzer rīta kafiju – vairākas mierīgas ieelpas un izelpas. Tā mēs pieradināmies saslēgties ar sevi un esošo brīdi un noskaņoties uz mierīgāku frekvenci. Šī prakse palīdz nomierināties arī veģetatīvajai nervu sistēmai.
    2. Vērtīgi ikdienā apzināti ieviest darbības, kuras ļaujam sev veikt mierīgi un nesteidzīgi. To pašu rīta kafiju var nevis dzert steigā, bet piecelties 10 minūtes agrāk, un ļaut sev izbaudīt rimtumu un mieru.
    3. Kad traucē domu jūklis, kurš neļauj būt šeit un tagad, pavēro un paanalizē savas domas. Vai tās tev pašlaik palīdz? Vai, gluži otrādi, traucē un nogurdina? Tad jāiemācās uztvert domu tikai kā domu, nevis absolūtu realitātes atainojumu. Un jāizlemj, ko darīt ar negatīvajām un trauksmainajām domām. Pamēģini tās it kā no malas novērtēt: re, ko es nodomāju, un tas man radīja trauksmi! Es šo domu tagad atlaižu un koncentrējos uz to, ko šobrīd varu ietekmēt, un uz to, ka darīšu labāko, ko varu.
    4. Lai mazinātu trauksmi, savā prātā nosauc piecas lietas, ko šajā brīdī redz tavas acis. Tad uzskaiti, kādas piecas dažādas skaņas vari sadzirdēt. Tad piecas sajūtas, ko jūt tavs ķermenis. Kamēr tu to uzskaiti, nav laika, piemēram, domāt, ka darbs neizdosies, un traucējošā doma kaut kur aizpeld. Vienlaikus tu iegūsti pieredzi, ka nevis domas pār tevi valda, bet tu vari ar tām kaut ko iesākt. Piemēram, izvēlēties domu atlaist, ja tā tev nepalīdz.
    5. Kad priekšā vairāki darbi, vienā laika sprīdī centies veikt tikai vienu darbību, fokusējot uz to visu savu uzmanību. Tikai vienu, nedomājot par citām. Kad tā pabeigta, var ķerties pie nākamās. Un tā pa vienai – bez kāda multitāskinga!

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē