- Visbiežāk cilvēkiem šķiet, ka uz komplimentu obligāti jāatbild. Taču pietiks arī ar jauku smaidu, labvēlīgu un iepriecinātu sejas izteiksmi, cieņas un pateicības neverbālu izrādīšanu. Var vienkārši pateikties vai sacīt: paldies, jauki, ka tev patīk. Vai: paldies par labajiem vārdiem. Noteikti uzreiz nav jāatbild pretim ar komplimentu, labāk sagaidi citu piemērotu brīdi. Ja jūties ļoti samulsusi, tā arī saki: paldies, es pat nedaudz sakautrējos!
- Dažkārt, dzirdot komplimentu, uzreiz gribas it kā noraidīt pozitīvo vērtējumu vai samazināt tā nozīmi. Tad dzirdama savu trūkumu un kļūdu pieminēšana un citas nevajadzīgas atklāsmes no sērijas «to taču varētu jebkurš» un «tas jau tīrais sīkums». Sievietei pasaka – skaista kleita. Taču viņa pretim: tu ko, dabūju humpalās par diviem eiro!
- Kādreiz tiešām var šķist, ka kompliments ir pārspīlēts. Ja kāds teic, ka esi visskaistākā sieviete uz planētas, nevajadzētu uzreiz apgalvot, ka tāds konkurss vēl nav noticis. Vari atbildēt ar gaumīgu, labsirdīgu joku, ja jūti, ka tāds iederas situācijā.
- Nevajadzētu reaģēt uz komplimentu kā uz jautājumu vai apgalvojumu, kas prasa pierādījumus. Ja kāds pasaka, ka matu krāsa piestāv tavām acīm, nestāsti, cik grūti bija izvēlēties īsto krāsu un kāds bija krāsošanas process. Atbildi tikai tad, ja komplimentā ietverts jautājums.
- Vienmēr atceries – labais tonis komplimentu mākslā ir nepieprasīt tos, neizlikties tos nedzirdam un nepastiprināt tos no savas puses ar atbildi: «Labi? Tas ir ne tikai labi, tas ir ģeniāli!»
5 biežākās kļūdas, kas liedz izbaudīt komplimentus
Attiecības
10. marts, 2024
Komentēt
Ir tik labi, ka otrs cilvēks mums pasaka ko labu. Tikai nereti, dzirdot komplimentu, sākam taisnoties un atrunāties, tā laupot sev krietnu devu tik nepieciešamā smaida un prieka. Lūk, piecas biežākās kļūdas, kas liedz izbaudīt atzinīgus vārdus.