- Iedomājies par to situāciju, kas tevi nomāc un rada stresu, varbūt situāciju, par kuru sevi gribi šaustīt ar pārmetumiem. Sajūti, kā tā atsaucas ķermenī. Apzinies to. Pasaki sev kādu no šīm frāzēm, kas te vislabāk iederas: «Esmu kļūdījies», «Tas ir grūts mirklis», «Tas sāp», «Man šoreiz nesanāca» vai «Tas ir stress».
- Izjūti kopību. Iztēlojies, ka vēro zemeslodi no kosmosa, ka ir nakts un tu redzi gaismiņas. Tās iedegas tur, kur kāds juties līdzīgi kā tu tagad. Cik daudz gaismiņu tu redzi? Un tagad izvēlies frāzi, kas te iederas: «citi arī tā jūtas», «es neesmu viens» vai «kļūdas ir daļa dzīves».
- Esi laipns pret sevi. Uzliec rokas sirds rajonā, sajūti to siltumu un maigo pieskārienu. Vari arī, piemēram, apķert sevi. Vai uzdot sev kādu no jautājumiem: «Kādus laipnus vārdus man tagad vajadzētu?», «Kā es sev tagad varētu palīdzēt?» Un tad izvēlies vārdus, kas tevi uzrunā: «Es piedodu sev», «Lai man pietiek spēka!», «Lai man ir pacietība!» vai «Tā gadās, un es sevi pieņemu tādu, kāds esmu». Mēģini sajust, kas tagad notiek tavā ķermenī, prātā, emocijās. Vai kaut kas ir mainījies? Uzslavē sevi.
3 teikumi, ko sev pateikt grūtā brīdī
