Melnā piektdiena tiek uzskatīta par dubultneveiksmīgu dienu, jo šajā datumā saplūduši divi seni ticējumi: pirmais – par piektdienas nelaimīgumu, otrais – par skaitli «13», kas kopš seniem laikiem ticis uzskatīts par mistisku, neveiklu un dīvainu. Skaitlis «12» ir pilnības un harmonijas simbols, bet aiz tā sekojošais «13» izjauc šo ideālo kārtību un dievišķos likumus.
Savukārt par piektdienu profesors Pēteris Šmits izpētījis, ka «piektdiena senāk turēta par laimīgu dienu, bet, tā kā piektdienā Kristus krustā ticis sists, tad sākuši to pieskaitīt pie nelaimīgām dienām.» Vairāk ticējumu par piektdienu var izlasīt – http://valoda.ailab.lv/folklora/ticejumi/piektd.htm
Medicīnā bailes no 13. datuma piektdienas tiek uzskatītas par vienu no fobijas paveidiem un tām ir savs nosaukums — paraskevidekatriafobija.
Pasaulē daudzi cilvēki patur atmiņā mīklainas sakritības par negatīvajiem notikumiem, kas atgadās piektdienā, 13. datumā. Daži to skaidro kā cilvēka psiholoģijas iezīmi, daži — kā kaut ko tiešām mistisku un neizskaidrojamu. Tiek arī uzskatīts, ka piektdiena, 13. datums, Eiropā kļuvis bēdīgi slavens pēc Templiešu ordeņa mestra un daudzu ordeņa biedru masveida arestiem Francijā 1307. gada 13. oktobrī pēc karaļa Filipa IV pavēles.
Melnā piektdiena izsenis bijusi arī liela maģijas un rituālu diena. Taču mūsdienu ezoterikas speciālisti iesaka no rituāliem un garīgām praksēm šajā dienā atturēties.