Par Baraņņika atcelšanu balsoja klātesošie «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» (GKR) deputāti, kā arī visi klātesošie opozicionāri, kopumā savācot 40 balsis.
Savukārt seši klātesošie neatkarīgie deputāti balsojumā nepiedalījās vispār.
Pēc opozīcijas pārstāvju paustā, viņi atbalstīja Baraņņika atcelšanu, jo «viņš nav un nekad nav bijis piemērots vicemēra amatam».
Vienlaikus opozīcijas turpmākais plāns paredz sasaukt trīs ārkārtas sēdes pēc kārtas, taču tajās nepiedalīties, tādā veidā radot pamatu domes atlaišanai.
Juridiski domi var rosināt atlaist, ja trīs sēdes pēc kārtas nav kvoruma sēdes sākšanai. Ja deputāti sāk lemt par darba kārtības jautājumu, taču kvoruma trūkuma dēļ nepieņem nekādu lēmumu, sēde vienalga skaitās notikusi. Rīgas domē kvorumu sastāda vismaz 31 deputāts.
Baraņņika atstādināšana un sadarbības pārtraukšana ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF) bija «Saskaņas» izvirzītā prasība GKR, lai turpinātu darbu koalīcijā.
Populārākie
Pēc «saskaņiešu» paustā, sadarboties uz NDF nav iespējams un šādu nostāju atbalstīja arī GKR vadība. Tikmēr Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, kas ir Baraņņika frakcijas biedri, pauduši viedokli, ka vienkārši valdošajai koalīcijai «ir neērti».
Līdz ar sadarbības pārtraukšanu ar NDF, koalīcija paliek 28 deputātu sastāvā.
Baraņņiks amatā tika iecelts šī gada 29.martā, īsi pirms no amata tika atstādināts bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).