«Dziesmas un video vēstījums ir par īpašām un citādām sievietēm. Par to, ka mums nav jādomā, ko par mums saka citi. Aicinu ikvienu sievieti uzlikt sev galvā kroni,» par kompozīciju The Moon is Rising, ar kuru 20. maijā kāps uz Eirovīzijas skatuves Roterdamā, saka Samanta Tīna.
«Klipam aicināju atsaukties īpašas sievietes. Tajā ir gan meitene ar citādāku ādas krāsu, gan ļoti maza auguma dāma, ir tetovētas sievietes, rudmates, ir arī drag queen un divas meitenes ar citādu seksuālo orientāciju, kas klipā viena otrai iedod buču. Bija pieteikušās arī dāma ar albīnismu, meitenes ratiņkrēslos un citas.
Diemžēl stingro epidemioloģisko prasību dēļ daudzas nobijās un pārdomāja. Bija arī tādas, kas nevarēja piedalīties, jo pirms filmēšanas bija jāveic Covid-19 tests.»
Visvairāk tika pamanītas sievietes no LGBT kopienas.
Vieni pārmeta Samantai vēlmi par varītēm klipā iekļaut Eiropā šobrīd tik aktuālo LGBT kopienas pārstāvju tiesību jautājumu, citi slavēja viņas drosmi un laikmetīgo domāšanu.
Vaicāta, vai klipa mērķis bija atbalsts LGBT kopienai, Samanta atbild: «Šo es nevēlos komentēt. Negribu dot vaļu jaunām negācijām. Esmu par vienlīdzību un sevis pieņemšanu arī tad, ja esi atšķirīga no citiem. Par to arī ir dziesma – sievietei jāpieņem sevi kā unikālu un brīnišķīgu būtni.»
Samanta komentārus par savu sniegumu nelasot. «Man negācijām nav laika. Ja cilvēkiem, kritizējot mani, kļūst vieglāk, es priecājos, ka viņi šādi atbrīvojas no negācijām. Labāk to izdarīt, uzrakstot komentāru internetā, nevis vēršoties pret saviem mīļajiem ikdienā. Es tam stāvu pāri. Mani vecāki nav mani radījuši tam, lai es tagad rakātos miskastē. Aicinu to nedarīt arī citus!»
Zigmars Liepiņš atzīst dziesmas, kas rakstītas no sirds
«Es atzīstu tikai tās dziesmas, kas rakstītas no sirds, nevis tapušas tehnoloģiskā kombinācijā,» saka komponists Zigmars Liepiņš.
«Šajā gadījumā tika saaicināti cilvēki, kas mēģināja kopā kaut ko uzbūvēt. Dziesmas vēstījums gan mani galīgi neuztrauc. Eiropu ar to vairs nevar pārsteigt. Man drīzāk ir cits jautājums – kāpēc Latvijas Televīzija tērējusi nodokļu maksātāju naudu, lai piecus piektdienas vakarus rādītu to, kā top viena dziesma? Kāpēc tam tiek atvēlēti tik lieli resursi? Vai ir to vērts, lai pāris tūkstošiem geju un lesbiešu uztaisītu vienu dziesmu?»
Vairāk par Eirovīzijas dziesmas viedokļu vētru lasi jaunākajā Privātās Dzīves numurā!