Olimpiskajās spēlēs, šķietami, var iekļūt tikai labākie no labākajiem – atlēti ar īpašām dotībām. Tie, kuriem patiesi ir cerība atvest mājās zeltu vai vismaz atzinību par sīvu cīņu olimpiskajā arēnā. Taču kāda sieviete šokējusi visus.
Šī gada breikdansa disciplīnas fināla sacensībās, kas norisinājās aizvadītajā sestdienā, 10. augustā, uz skatuves kāpa 36 gadus vecā augstskolas pasniedzēja Reičela Gana no Austrālijas. Viņa ar dejām nodarbojas savā brīvajā laikā un pirmo reizi dzīvē piedalījās olimpiskajās spēlēs. Sieviete par savu breikdansa priekšnesumu saņēma 0 punktus.
Kad Gana iznāca uz podesta un sāka dejot – daudziem tā izskatījās pēc ākstīšanās. Sieviete ļodzījās uz zemes, meta kūleņus, mētājās ar rokām, riņķoja uz muguras un šļūkāja pa grīdu. Austrālietes savdabīgais priekšnesums pat pārsteidzis dziedātāju Adeli. «Šis ir labākais, kas noticis olimpiskajās spēlēs. Vai redzējāt breikdansa meiteni?,» mūziķe koncerta laikā Minhenē uzrunāja klātesošos.
I don’t understand this.
— The Best (@ThebestFigen) August 12, 2024
Did she participate in the Olympics or is this an Olympic show?
pic.twitter.com/s6hXER240E
Reičela Gana gan to neuzskata par joku. Augstskolas pasniedzēja no Sidnejas Universitātes ļoti nopetni uztver hiphopu, ielu dejas un breikdansu – viņa ir veikusi pētījumu un aizstāvējusi doktora disertāciju, kurā aplūkojusi dzimumu sadalījumu breikdansa kultūrā.
She got zero points.
— Sarah Fields (@SarahisCensored) August 12, 2024
But we’re not allowed to criticize her because it makes her cry. Perhaps if her family and friends had been honest with her, she would not have globally humiliated herself. pic.twitter.com/Qa6SAu6Itg
«Visas manas kustības ir unikālas. Radošumus man ir ļoti svarīgs. Es devos tur un parādīju savu mākslu. Dažkārt tiesnešiem tas patīk, dažkārt – ne. Es daru to, kas man patīk un tas reprezentē mākslu,» tā portālam CNN sacījusi austrāļu breikdansere.
Breikings jeb breikdans olimpiskajās spēlēs tika iekļauts pirmo reizi. Breikdansa disciplīnā sieviešu kategorijā zelta medaļu ieguva japāņu dejotāja Ami Juasa, sudrabu – lietuviete Dominika Baneviča, bet bronzu izcīnīja ķīniete Liu Cjungi.