Dzīvnieka siluets ir 37 metrus garš un tas papildina tā sauktās Naskas (Nazca) līnijas galeriju.
Naskas tuksnesī, kas atrodas Peru dienvidos, atklāti vairāki simti ģeoglifu – senu līniju un attēlu kalnos. Arheoloģiskie pētījumi liecina, ka tie veidoti laika posmā no 500 g.p.m.ē. līdz mūsu ēras pirmā gadu tūkstoša vidum. Līniju pielietojums joprojām nav noskaidrots, zinātniekiem ir versijas, ka tā varētu būt apūdeņošanas sistēma, savukārt dzīvnieku un augu attēli saistīti ar vietējo reliģiju – simboliskie attēli izveidoti, lai tos no debesīm redzētu dievības.
VIDEO: Archaeologists have discovered a giant cat figure etched into a slope at the Unesco world heritage site in southern Peru. The geoglyph measures 37 metres from head to tail and forms part of the Nazca Line — the hundreds of geoglyphs carved into a coastal plain pic.twitter.com/tWxKbbadE7
— AFP news agency (@AFP) October 20, 2020
Pirmās liecības par Naskas tuksneša zīmējumiem datētas ar 16. gadsimtu, 20. gadsimtā par šo fenomenu paziņoja Peru militārie un civilie lidotāji, kas tās pamanīja no gaisa. Intensīvāka teritorijas izpēte sākās pagājušā gadsimta vidū. 1994. gadā Naskas tuksnesi iekļāva UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.
Lielākā daļa līniju ir taisnas, bet daudzas veido simbolisku dzīvnieku un putnu attēlus. Līnijas veidotas, noņemot sarkanbrūno dzelzs oksīda smilšu slāni, atklājot gaišākas smiltis. To platums variējas no metra līdz 30 centimetriem, dziļums – 10 – 15 centimetri.
Šis neparastais vēstures piemineklis saglabājies, pateicoties stabilajiem tuksneša klimatiskajiem apstākļiem – sausajam gaisam un bezvējam, kā arī faktam, ka Naskas apkārtne ir izolēta. Tikai pēdējos gados Naskas līnijas sākušas izzust, lielākoties klimata izmaiņu dēļ.
Zīmējumi labi pārredzami ne tikai no gaisa, bet arī tuvākajiem kalniem.