Diemžēl mūsu platuma grādos šis mistiskais notikums ies secen. Pilnu Mēness aptumsumu varēs vērot tikai paši Eiropas rietumi – Spānija, Īrija un Lielbritānija. Toties viskrāšņāko un pilnāko aptumsumu varēs skatīt tie, kas dzīvo Ziemeļamerikā un Dievidamerikā. Mēness aptumsīs naktī no 13. uz 14. martu. Pēdējo reizi pilns Mēness aptumsums notika 2022. gada novembrī.

Tomēr, nenokar degunu, jo «asiņaino Mēnesi» eiropiešiem izdosies ieraudzīt jau šogad! Tas notiks naktī no 7. uz 8. septembri. Tad abām Amerikām sarkanais Mēness nebūs redzams.
Mēness aptumsums ir stāvoklis, kad Mēness nonāk Zemes ēnā. Mēness aptumsumi notiek gandrīz tikpat bieži kā Saules aptumsumi. Mēness aptumsumus var redzēt visā pret Mēnesi vērstajā Zemes puslodē (atšķirībā no Saules aptumsumiem, kas ir redzami šaurā joslā). Mēness aptumsums var notikt vienīgi tad, ja visi trīs debess ķermeņi — Zeme, Mēness un Saule atrodas uz vienas līnijas. Mēness aptumsumu uz Zemes var vērot tikai pilnmēnesī, bet citās Mēness fāzēs to nevar novērot. Parasti pilnais Mēness aptumsums ilgst 104 minūtes.