Tulznas
Kā sevi pasargāt?
- Velc apavus, kas ir brīvi, jau ienēsāti un atbilst tavas pēdas īpatnībām. Noteikti ieteicamas arī zeķes vai pēdiņas, kā arī lieks zeķu pāris gadījumam, ja esošās samirkst (mitrums var palielināt noberzumu risku).
- Uz tām vietām, kuras varētu potenciāli noberzties vai kur mēdz veidoties tulznas, jau uzreiz uzlīmē plāksteri.
Palīdzība
- Laba profilakse! Zīmulis Compeed – ja paredzēta ilga staigāšana un/vai kājās jāvelk neienēsāti apavi, jau pirms tam uzsmērē šo līdzekli tajās vietās, kas varētu noberzties un, visdrīzāk, tulznas nemaz neizveidosies. Arī tūrisma preču veikalos iegādājamas ziedes, kas uzziežamas profilaktiski un rada ādai aizsardzības slānīti.
- Ja jau uzmeties jēlums, brūci var dezinficēt un labi sadziedēt ar Prontosan – tas ir šķīdums brūču skalošanai, gan izsmidzināms, gan želejveida. Var palīdzēt arī Bepanthen un Panthenol ziedes, kas labi dziedina jēlumus. Pēc tam uzlīmē prettulznu plāksteri, kas ir polsterēts un pārklāts ar ārstnieciskā gela kārtiņu.
- Ja nav iespējams nomainīt apavus un nav arī plākstera pie rokas, izmaini pēdas pozīciju apavā: saloki kabatlakatiņu vai salveti un paliec zem/aiz papēža vai citas pēdas daļas – izveido tulznai polsterējumu, lai tā neskaras tieši pie apava.