Torņi, ko noteikti vērts apskatīt Kurzemes pusē.
- Putnu vērošanas tornis Durbē.
Pa ceļam uz Liepāju var piestāt Durbē – pie Durbes ezera pavisam nesen uzbūvēts putnu vērošanas skatu tornis. Blakus tornim ir labiekārtota atpūtas vietiņa, kas pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ja gribas vēl mazliet pastaigāties, iesaku netālu esošo pastaigu taku – tā vijas gar Durbes pilskalnu un līdzās esošo dīķi. Durbes pilskalnā apskatāmas arī 14. gadsimtā celtās vācu ordeņa pils drupas. - Liepājas skatu torņi.
Liepājā ir divi ievērības cienīgi skatu torņi, abi interesantā ainaviskā vietā. Viens ir Liepājas ezera skatu tornis, uz kuru cauri ezera niedrājam ved plata, kvalitatīvi izbūvēta koka laipa (var doties arī ar bērnu ratiņiem un cilvēki ar kustību traucējumiem). No putnu vērošanas torņa paveras skaists skats uz Liepājas ezeru.
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīvaZirgu sala - Kazdangas parka paaugstinātā skatu platforma.
Tā ir nesen būvēta, tā interesanta ar to, ka atrodas virs ezera un savieno divas parka daļas.
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva - Kolkas priežu taka un skatu tornis.
Piemērots maršruts patīkamai pastaigai (apmēram 40 minūtes) cauri skaistam priežu mežam – te sastopamas simtgadīgas žuburainas zemzaru priedes, kas laika gaitā ieputinātas kāpās pat triju metru dziļumā, apskatāmas arī vecākās mežainās kāpas.
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva - Putnu vērošanas tornis pie Sātiņu dīķiem.
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva - Skatu tornis Embūtes dabas takā.
Ieteicams sākt pastaigu no Embūtes Tūrisma informācijas centra, kur var arī atstāt auto.
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva - Ūdru kalna skatu tornis.
No tā paveras skats uz vienu no Latvijas lielākajiem ezeriem – Usmas ezeru, kā arī senāko dabas rezervātu Moricsalu.
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
Vēl Kurzemē var apskatīt:
- Cieceres ezera skatu torni Brocēnos;
- Papes ezera torni (pie Papes ezera takas);
- Paaugstinātu skatu platformu Nidas purvā (pie Papes dabas procesu takas);
- Šlīteres zilo kalnu torni.