ASV Kinoakadēmijas jeb Oskara balvu ceremonijā svētdien kategorijā Labākais režisors uzvarēja Hloja Džao ar filmu Nomadland (Klejotāju zeme. Šī kinolente arī saņēmusi Oskaru kategorijā Labākā filma, bet galvenās lomas atveidotāja Frānsisa Makdormanda godalgota ar balvu kategorijā Labākā aktrise.
Kategorijā Labākais aktieris balvu saņēma Entonijs Hopkins par lomu filmā The Father.
39 gadus vecā Pekinā dzimusī Džao ir pirmā Āzijas izcelsmes režisore sieviete un otrā sieviete, kas saņēmusi Oskaru kategorijā Labākais režisors. 2010. gadā Oskaru šajā kategorijā saņēma Ketrīna Bigelova par filmu The Hurt Locker (Sapieris), kļūstot par pirmo sievieti, kas ieguvusi šo balvu.
Mazbudžeta drāma Nomadland ar Makdormandu galvenajā lomā vēsta par sievieti, kas krīzes dēļ zaudējusi mājokli un ar auto apceļo ASV Vidējos Rietumus.
Nomadland pirms tam ieguvusi arī Venēcijas kinofestivāla galveno balvu Zelta lauva, divus Zelta globusus kā labākā dramatiskā filma un par labāko režisora darbu, četras Critics’ Choice (Kritiķu izvēle) balvas, tostarp kā labākā filma un par labāko režisora darbu, kā arī citus apbalvojumus.
Uz Oskaru labākā režisora kategorijā šogad pretendēja arī filmas Promising Young Woman režisore Emeralda Fenela, Deivids Finčers par biogrāfisko drāmu Mank, Lī Aizaks Čuns par kinolenti Minari un Tomass Vinterbergs par filmu Another Round.
Balvu kategorijā Labākais adaptētais scenārijs saņēma filma The Father, bet kategorijā Labākais oriģinālais scenārijs uzvarēja filma Promising Young Woman.
Oskaru kategorijā Labākais otrā plāna aktieris saņēma britu aktieris Denjels Kaluja par lomu kinolentē Judas and the Black Messiah. Savukārt ar labākās otrā plāna aktrises balvu tika godināta 73 gadus vecā dienvidkorejiešu aktrise Jona Jadžana par veikumu filmā Minari.
Oskaru kategorijā Labākā starptautiskā filma saņēma dāņu kinolente Another Round ar Madu Mikelsenu galvenajā lomā. Komēdija vēsta par četriem draugiem, kuri eksperimentē ar alkohola daudzumu asinīs un tam atbilstošu laimes izjūtu.
Savukārt balvu kategorijā Labākā dokumentālā filma saņēma Dienvidāfrikas režisora Kreiga Fostera filma My Octopus Teacher, bet par labāko animācijas filmu atzīta studijas Pixar filma Soul, kura saņēma vēl vienu Oskaru par filmas mūziku. Kā zināms, šajā kategorijā līdz pusfinālam aizkļuva arī Latvijas filma Dvēseļu putenis un Lolitas Ritmanis šai lentei radītā mūzika, taču labāko pieciniekā tā neiekļuva.
Šogad pandēmijas dēļ Oskaru ceremonija tika pārcelta uz 25.aprīli un norisinājās vairākās vietās. Par galveno ceremonijas vietu tika izraudzīta vēsturiskā dzelzceļa stacija Union Station.