• Nedēļas nogalē iedzīvotājus aicina neapmeklēt dažas dabas takas. Kuras tās ir?

    Daba
    Estere Jansone
    1. augusts
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Katrīna Eglīte/Unsplash
    Šīs nedēļas sākuma spēcīgā vētra un lietusgāzes ir nodarījušas būtiskus bojājumus dabas tūrisma infrastruktūrai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un visvairāk skartas teritorijas Pierīgā un Vidzemē, tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) aicina pašlaik izvairīties no dabas taku apmeklējuma.

    Īpaši stipri bojājumi nodarīti infrastruktūrai Ķemeru Nacionālajā parkā, kur daudzviet lauzti koki vai tie izgāzti ar visām saknēm. Tāpat būtiski postījumi radušies Gaujas Nacionālajā parkā, kur vējš un pat virpuļviesulis plosījās jau pirms vairākām nedēļām, vietām pilnībā nopostot mežu platības.

    «Šobrīd visas vētras skartās teritorijas nav vēl apsekotas un visi postījumi nav apzināti. Darbi rit lēnām, jo paralēli seku apzināšanai rit arī seku likvidēšana kritiskākajos un tūristu iecienītākajos punktos,» pauž pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas direktora vietnieks Artūrs Jansons.

    Daudzviet ir konstatēti necaurejami koku sagāzumi, bojāta vai pat pilnībā salauzta koka infrastruktūra – kāpnes, laipas, tilti, margas, arī tualetes un nojumes. Ir izskaloti piebraucamie ceļi un takas.

    Pārvalde aicina šobrīd tūristus atturēties no dabas taku apmeklēšanas, īpaši Ķemeru un Gaujas nacionālajos parkos.

    Līdz šim apkopotā informācija liecina, ka vislielākie postījumi nodarīti Cēsīs pie Niniera ezera un Līču-Laņģu pastaigu takā, Siguldā pie Raganu katla un Vikmestes takā, kā arī Ķemeru Nacionālā parka Dumbrāja takā ap Meža māju, Kaņiera pilskalna takā un Slokas ezera takā. Savukārt ceļš uz Lielā Ķemeru tīreļa laipu no koku sagāzumiem jau ir atbrīvots.

    Pārvalde uzsver, ka apmeklējot dabas takas, jāņem vērā, ka bīstamība saglabājas arī kādu laiku pēc vētras, jo koki var būt aizlauzti un lūzt arī bez stipra vēja. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un pacietīgiem, jo seku likvidēšana notiek pakāpeniski sākot ar kritiskākajiem vai vairāk apmeklētajiem punktiem.

    «Aicinām arī ziņot par vētras skartajām vietām un bojāto infrastruktūru īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās,

    jo tas mums palīdzēs raitāk apzināt visus postījumus,» pauž Jansons.

    Pēc vētras seku novēršanas galamērķu izvēli un atpūtu dabā plānot būs ērti ar pārvaldes izveidotās mobilās lietotnes Dabas Tūrisms, kā arī tīmekļvietnes www.tiekamiesdaba.lv palīdzību. Šie resursi sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā. Šajā lietotnē ir apkopoti vairāk nekā 700 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi, laipas, velo un laivu maršruti putnu un dzīvnieku vērošanas vietas.

    Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē