Lai radītu priekšstatu par Tohoku reģiona augstvērtīgajām lietišķās mākslas tradīcijām, šajā izstādē apkopoti dažāda žanra lietišķās mākslas darbi – keramika, lakas izstrādājumi, tekstils, metāla izstrādājumi, koka un bambusa izstrādājumi un citi, tā atklājot senās un plašās Tohoku amatniecības tradīcijas un kopš seniem laikiem lietoto ikdienas priekšmetu funkcionālo skaistumu.
Izstāde vēsta par dažādām tehnikām, atklāj nezināmo un demonstrē funkcionālā dizaina attīstību, kā arī parāda eksponātu radītāju augsto meistarību un izsmalcināto gaumes izjūtu. Skatītājiem tiek piedāvāts ceļojums laikā, dodot iespēju apskatīt oriģinālus darinājumus sākot no 17. gadsimta Edo perioda līdz mūsdienām.
Izstādē iekļautie 70 mākslas darbi atspoguļo populārākos ikdienā lietojamos priekšmetus, tostarp – kimono, aizslietņus, keramikas un metāla traukus, pinumus, gravīras un citus interjera priekšmetus.
Darbos spilgti atklājas Tohoku dabas, kultūras un radošā gara tradīcijas un augstā meistarība un tehniskais izpildījums, kas radījuši plašu ietekmi arī uz citu Japānas reģionu lietišķo mākslu. Šī izstāde skatītājam atklāj japāņu smalkjūtīgo attieksmi pret ikdienā lietojamiem priekšmetiem, kā arī ļauj labāk izprast japāņu kultūras tradīcijas un pamatvērtības.
Japānas arhipelāgs sniedzas garā joslā no Hokkaido – ziemeļos, līdz pat Okinavai – dienvidos. Tohoku ir ģeogrāfisks reģions, kas aptver plašu teritoriju no Hokaido līdz pat Kanto reģiona ziemeļu daļai. Tajā ietilpst 6 prefektūras: Aomori, Akita, Ivate, Mijagi, Jamagata un Fukušima. Tohoku reģions Japānā ir plaši pazīstams ar tā gleznainajām kalnu un jūras piekrastes ainavām, kā arī ar ļoti bagātīgo kultūras un vēstures mantojumu.
2011. gadā šo reģionu skāra postoša zemestrīce un cunami, kas radīja milzīgu postu un zaudējumus, tostarp, tika daļēji iznīcināts arī kultūrvēsturiskais mantojums.
Vietējie iedzīvotāji ļoti aktīvi iesaistījās postījumu novēršanā, lai iespēju robežās atjaunotu to, kas atjaunojams un glābtu vēstures liecības.
Ceļojošās izstādes kolekcija līdz šim jau apceļojusi dažādas valstis vairākos kontinentos, tā bijusi apskatāma ASV, Dominikānas Republikā, Ēģiptē, Horvātijā, Indonēzijā, Korejā, Ķīnā, Malaizijā, Polijā, Saūda Arābijā, Šrilankā, Taivānā, Vācijā, Vjetnamā un citviet, līdz sasniegusi Latviju.
Izstāde tapusi sadarbībā ar Japānas fondu un Japānas vēstniecību Latvijā.
Izstāde «Pārsteidzošā Japānas Tohoku lietišķā māksla» Liepājas muzeja anfilādē būs skatāma no 16. maija līdz 30. jūnijam.