Kopumā Kārlis šajā piedzīvojumā pavadījis 2898 dienas jeb 7 gadus un 11 mēnešus. Pirmajā ceļa posmā Kārlis ar draugu Gintu Barkovski pārairēja Atlantijas okeānu no Namībijas līdz Brazīlijai 142 dienās, tad kopā ar Lindu Zuzi uz tandēmvelosipēda šķērsoja Dienvidameriku 101 dienā. Turpinājumā viņš vienatnē 2 gadu laikā šķērsoja Kluso okeānu, pa ceļam apstājoties vairākās salās, lai pārlaistu nelabvēlīgus laika apstākļus. Savukārt braucienā pāri Indijas okeānam deviņas dienas no Šrilankas līdz Maldīvu salām Kārlis airēja kopā ar Dimitriju Kīferu (Dimitri Kieffer), bet pārējās 163 dienas veica ceļu viens pats. Artūrs Skroderis pievienojās Kārlim ļoti sarežģītajā trīs dienu ilgajā okeāna finiša posmā no Somālijas/Kenijas robežas līdz Kenijai. Pasaules apceļošana noslēdzās ar solo velobraucienu pāri Āfrikai no Kenijas līdz Namībijai.
Ceļā teju astoņus gadus!
«Sajūtas ir sirreālas! Tas cilvēks, kurš sāka šo ceļojumu pirms gandrīz 8 gadiem, bija pilnīgi cita persona,» Kārlis saviļņots saka pēc ilgi gaidītā finiša. «Ar laivu noairēti 46 326 kilometri un ar riteni veikti 11 972 kilometri. Par laimi es vienmēr fokusējos tikai uz nākamo dienu, nevis uz tūkstošiem kilometru, kas jāpievarē nākotnē.»
Šī gandrīz astoņu gadu ilgā piedzīvojuma laikā Kārlis sastapās ar daudzām grūtībām un viņam nācās arī izturēt pusotru gadu ilgu pauzi Covid ierobežojumu dēļ.
Bīstams notikumu pavērsiens notika, kad negaidīti spēcīgi vēji novirzīja Kārļa laivu no mērķa Tanzānijas pludmalē uz bīstamo Somālijas krastu.
Pēc veiksmīgas Kārļa izkļūšanas no nedrošās valsts, laiva palika Somālijā un tika atgūta tikai pēc ilgām sarunām un izpirkšanas maksas.
Savukārt Klusā okeāna ūdeņos Kārli gandrīz notrieca milzīgs zvejas kuģis un laivai uzbruka haizivis, bet Indijas okeāna nemierīgajos ūdeņos laiva apgāzās, apmetot salto.
Pārspēja rekordus
Šī ceļojuma laikā Kārlis sasniedza sešus Ginesa Pasaules rekordus un trīs no tiem vairs nevar tikt pārspēti. Kopā ar Gintu Barkovski abi kļuva par pirmo komandu, kas pārairēja Dienvidatlantijas okeānu. Kārlis arī kļuvis par pirmo personu kas pārairējis Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai nu Indijas okeānu no Āzijas līdz Āfrikai, šie fakti dokumentēti Ginesa rekordu grāmatā.
«Varbūt kāds varētu domāt, ka bīstamākā vieta šajā braucienā bija Klusā okeāna vidū, bet patiesībā visievainojamāk es jutos, kamēr mana laiva kuģoja 15 jūras jūdžu attālumā no ekstrēmistu kontrolētās Somālijas krastiem.
Triju okeānu šķērsošanai izmantotā laiva ir 17 gadus veca saplākšņa laiva un līdz šim piedzīvojuma Kārlis nekad nebija trenējies airēšanā.
Lai sagatavotos ceļam, viņš 2014. gadā ieguglēja jautājumu «kā pārairēt okeānu?».
Sava pasaules apceļošanas piedzītojuma pēdējos posmus Kārlis izmantoja arī, lai vāktu līdzekļus labdarības organizācijai Hospiss LV, kas palīdz nedziedināmi slimiem pacientiem viņu dzīves noslēgumā. Hospiss LV 2022. Organizācija saņēma Eiropas pilsoņu balvu par pilotprojektu bezmaksas hopiss aprūpes nodrošināšanai. Šis projekts arī parādīja, cik svarīgi ir meklēt palīdzību un mierinājumu arī neārstājamiem cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt hospiss aprūpi mājās.
FOTO: Kadri no Kārļa ceļojuma
Ar saukli «Bored of Borders» Kārlis sāka piedzīvojumus 2013. gadā, ar skrituļslidām šķērsojot Eiropu no Nordkapa Eiropas Ziemeļos līdz tās tālakajam Dienvidu punktam Gibraltārā. Kopš tā laika Kārlis devies vairākās ekspedīcijās, pirms sāka plānot savu ceļojumu apkārt zemeslodei.
Šis garais ceļš Kārlim devis daudz laika radošām pārdomām un viņš ir gatavs jauniem piedzīvojumiem.