Cena par panākumiem
Varētu jau tagad ar žēlumu sirdī konstatēt: re, ko var sasniegt valsts, kas mērķtiecīgi būvē ceļu uz panākumiem! Kāpēc mēs tā nevarētu? Tomēr katrai medaļai ir sava ne tik spožā puse…
Portāls Thestar.com aprakstījis realitāti, kas pastāv aiz mirdzošā skatuves glamūra. Vairums korejiešu popzvaigžņu savu karjeru sāk agrīnā tīņa vecumā, kad viņu dzīves režīms pakļauts nemitīgiem dziedāšanas un dejošanas treniņiem un grūti izturamai konkurences cīņai – jebkurā brīdī pastāv iespēja izkrist no aprites, ja nespēsi turēt līdzi dzelžainajam grafikam. Par brīvdienām vai savas dzīves privātumu vari pat nesapņot!
Lielākoties jaunieši dzīvo kopmītnēs kopā ar grupasbiedriem, ko viņiem sagādājuši industrijas aģenti.
Citi lasa
Viņi arī nosaka jauniešu dzīvi un ikdienu – sākot no mūzikas stila, kurā būs jādzied vai jāspēlē, līdz pat diētām, ko vajadzēs ieturēt, drēbēm, kas būs jāvalkā, un telefoniem, ko drīkstēs izmantot.
Korejiešu populārā dziedātāja Kim Se Jeong reiz intervijā sacīja, ka ilgstoša neizgulēšanās un pārpūle ir viņas ikdiena, savukārt grupas Wanna One mūziķis Kang Daniel atzina, ka savulaik viņa karstākā vēlēšanās bijusi – viena brīva diena. Mūziķa ikdienas režīms paredzēja celties četros, piecos no rīta, bet gulēt iet ap diviem naktī. Tas viņa veselību iedragāja tiktāl, ka 21 gadu vecais dziedātājs bija spiests pārtraukt mūziķa karjeru.
Dienvidkoreja zināma arī kā izteikti sāncensīga valsts ar vienu no augstākajiem pašnāvības rādītājiem pasaulē.
2017. gadā pasauli šokēja fakts, ka 27 gadus vecais grupas SHINee dziedātājs Kim Jong-Hyun, kurš tobrīd atradās slavas zenītā, beidzis dzīvi pašnāvībā. Un tā nav viena atsevišķa epizode lielajā industrijas mašinērijā. Pašnāvība, narkotiku lietošana, alkohola reibumā izraisītas autoavārijas – tā ir spožās industrijas ēnas puse.
2009. gadā aktrise Park Jun Hee sava maģistra darba ietvaros intervēja simtiem aktieru un aktrišu, apkopotie dati liecināja, ka 40% aptaujāto savas karjeras laikā vismaz reizi ir domājuši par pašnāvību. Tās iemesli – savas privātās dzīves trūkums, nestabili ienākumi, apsmiešana internetā. Korejiešu kultūras dzīves apskatnieks Kim Seong Soo ir atzinis, ka daudzas popzvaigznes un aktieri dzīvo kā apaļā akvārijā, kur apkārtējiem ir iespēja viņus ik mirkli vērot. Lai nekristu publikas nežēlastībā, viņiem divdesmit četras stundas diennaktī ir jānēsā priecīga, smaidīga sejiņa un pieklājīgi jāuzvedas. Taču spriedze, kas rodas šādi dzīvojot, cilvēkus emocionāli izkropļo.
Nenoliedzami – Korejai pasaules arēnā ir milzīga ietekme, tomēr kā visās valstīs, kurās ir milzīga savstarpēja konkurence, cīņā par panākumiem un slavu izdzīvo tikai stiprākais…