Arī mana meita pusaudžu vecumā bija aizrāvusies ar korejiešu seriāliem un katru mīļu brīdi mājiniekiem rādīja arī jaunāko korejiešu popmūzikas dziesmu videoklipus. Tieši tie bija dzinulis viņai meklēt deju studiju, kurā mācīties hiphopa dejas, bet vēlāk radīja interesi par Āzijas kultūras studijām.
Taču šis nav unikāls stāsts pat ne Latvijas kontekstā. Pusaudžus un jauniešus visā pasaulē Korejas Republikas jeb Dienvidkorejas popkultūra pievelk kā magnēts, jo piedāvā sarežģītus, oriģinālus, spožus priekšnesumus ar iepriekš neredzētiem vizuāliem un audiāliem risinājumiem. Lai kurai nācijai mēs piederētu, jauni cilvēki (un ne tikai, protams) visā pasaulē meklē ko neredzētu, atšķirīgu un spilgtu, ar ko identificēties un kas varētu būt kā viens no ķieģelīšiem viņu pašu identitātes meklējumos.
Tā kā amerikāņu un Eiropas mūziķu piedāvājums ir visai paredzams, dienvidkorejiešu mūzikas spilgtie koncepti, kur pat vienas grupas ietvaros katrs nākamais albums un videoklips piedāvā ko jaunu, liek sekot līdzi jaunumiem un gaidīt, ko atkal pārsteidzošu mūziķi piedāvās. Tas parasti ir pirmais āķis. Nākamais ir seriāli un filmas, kurās labprāt filmējas populārās mūzikas zvaigznes. Un šeit atkal jaunieši sastop pietiekami aizraujošu un citādu pasauli.
Šobrīd pasaulē tiek lietoti divi starptautiski termini: k-pop, kas apzīmē korejiešu popmūziku, un k-drama – korejiešu seriāli. Kā vienus, tā otrus nudien zina it visur!