Ļaut labām mantām kalpot ilgāk
Domājot par Ziemassvētku dāvanu iesaiņojumu, nāk prātā jauns un krāšņs dāvanu papīrs un lentas. Tomēr gaumīgu noformējumu var izveidot arī bez liekas tērēšanās, izmantojot to, kas jau ir pieejams mājās un pat pagalmā vai tuvējā parkā.
Tā, piemēram, dāvanu papīru iespējams aizstāt ar avīzēm, nevajadzīgām pierakstu un nošu lapām, papīra iepirkumu maisiņiem, žurnāliem un auduma atgriezumiem.
Radošs veids, kā izveidot iepakojumu rotaslietām – izmantot kartonu, kas palicis no tualetes papīra ruļļiem, ielocīt tā malas uz iekšpusi un rūpīgi aizlīmēt. Arī dāvanas apsiešanai ir alternatīvas – lina, džutas, papīra aukliņas, auduma strēmelītes, mežģīnes vai dzija. Dekorēšanai noderēs priežu čiekuri, valriekstu čaulas, kaltēti augi, ozolzīles, kanēļa standziņas, sakaltētas un apceptas apelsīna vai citrona šķēlītes.
Iesaiņojums kā daļa no dāvanas
Saņēmējs noteikti priecāsies par tādu dāvanu, kuras iesaiņojumu varēs izmantot arī citiem mērķiem, nevis izmest atkritumu maisā – piemēram, koka kastīte vai metāla kārbiņa, kas kalpos rakstāmpiederumu vai citu nelielu lietu uzglabāšanai. Arī stikla burciņas un kurpju kastes var izrādīties parocīgs iepakojums, ko aplīmēt, apgleznot vai izdekorēt.
Vienlaikus pati dāvana var kļūt par daļu no tās iesaiņojuma. Piemēram, ja plānots iepriecināt saimnieci ar virtuves dvielīti un pavārgrāmatu, tad dvielīti var izmantot kā iesaiņojumu, ietinot tajā grāmatu un apsienot ar aukliņu. Savukārt pārtikas produktus, piemēram, pašlasītu tēju vai saldumus, var iebērt auduma maisiņā, kas saimniecībā noderēs vēl ilgi.
Personalizēts iesaiņojums kā kopīga ģimenes aktivitāte
Apdāvināšanas prieku iespējams pārvērst arī jautrā un izzinošā aktivitātē visai ģimenei. Ja mājsaimniecībā tiek apdāvināti vairāki cilvēki, ieteicams katrai dāvanai izvelēties citu, individuālu iesaiņojumu. Piemēram, katrai dāvanai tiek pievienots neliels rotājums, kas raksturo saņēmēju, viņa hobijus, intereses vai pat norāda uz mīļāko ēdienu.
Iepazīstoties ar visām dāvanām, ģimenes locekļi kopīgi varēs apspriesties un minēt, kam pienākas konkrētā dāvana un kāpēc. Šāda nodarbe, iespējams, ļaus vienam par otru uzzināt arī ko jaunu.