Lai izveidotu kādu no šiem vainagiem, noderēs egļu un priežu zari, smilgas, hortenzijas un citas izkaltušas ziemciešu ziedkopas, vīteņaugi, mazi zariņi, čiekuri un pēdējās ogas, kas palikušas krūmu zaros. Piedāvājam trīs dažādus vainagus, kurus vieno vienkāršība, vieglums un dabiskums.
Modernā vienkāršība
Rīki un materiāli
- Klūgu vai stieples riņķis pamatam, spolīšu stieple tīšanai, dārznieka šķēres. Var izmantot arī karstās līmes pistoli.
- Egļu un priežu zari.
- Smilgu un niedru skaras no pļavas un ūdensmalas.
- Ja dārzā atstātas nenogrieztas interesantu graudzāļu un nobrūnējušu hortenziju ziedkopas – arī tās. Ja hortenzijas laikus nogrieztas, izkaltētas un saglabājušas krāsu – brīnišķīgi!
- Zariņi ar alkšņu čiekuriem vai kaut kur patvērušies mežrozīšu augļi.
- Kāds ozola vai dižskābarža zars, kam nav nobirušas lapas.
Dara tā:
Visus materiālus sagatavo apmēram 10–15 centimetru garumā. Liek tos pamata stīpas virspusē – īsākos apļa iekšpusē, garākos ārpusē – un pietin riņķim ar spolīšu stiepli.
Kātiņus liek krustām citu virs cita. Stīpas apakšpusē materiālus neliek, tāpēc vainagam ir smukā priekšpuse un necilā aizmugure, kas nav domāta apskatīšanai. To var likt pie durvīm, sienas vai uz galda.
Saulainais
Rīki un materiāli
- Klūgu vai stieples riņķis pamatam, spolīšu stieple tīšanai, dārznieka šķēres, asknaibles stieples sadalīšanai.
- Dekoratīva aukla, dzija vai lente.
- Lapegļu, purva priedīšu, alkšņu un citi sīki čiekuri.
- Mazi ābolīši – īsti vai mākslīgi –, baranciņas, bumbiņas, nelielas eglīšu mantiņas un citi sīkumi.
Dara tā:
Pamata riņķi notin ar dzīparu vai lenti. Pielaiko, cik garam jābūt spolīšu stieples gabalam, lai to varētu aptīt stīpai un paliktu pietiekami gari brīvi gali, kur uzdurt vai pietīt čiekurus un citas mazās lietiņas.
Spolīšu stiepli sagriež gabalos un pietin pie stīpas – kādu brīdi stīpa izskatīsies kā izspūris ezis. Katrā stieples galā pietin vai uzdur pa mazajai rotai.
Šis vainags turas uz divām resnas stieples kājām, bet to var arī vienkārši iekārt stieplē vai aukliņā pie loga vai stikla durvīm.
Gaisīgais
Rīki un materiāli
- Dārznieka šķēres, asknaibles, stieple, lentes.
- Gari, vijīgi dzinumi – mežvīni ar zilajām odziņām vai vīnogulāji, vēl gana stingri ir arī apiņi.
- Košie grimoņi – īpaši sarkana ir baltā grimoņa (Cornus alba) šķirne ‘Sibirica’. Mežrozīšu zari ar augļiem.
Dara tā:
No zariem un dzinumiem savij vainaga riņķi. Lai labāk turas kopā, vietām var pietīt ar stiepli. Četrās vietās apņem ar lenti. Iekar griestos pie speciāla āķa, apsien ap vērbaļķi, var siet arī pie lustras – vainadziņš ir tik viegls, ka to nenoraus.