• Ģimenes ceļojums uz Berlīni

    Atpūta
    Santa.lv
    Santa.lv
    27. jūlijs, 2018
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Braucienu uz Berlīni iecerējām zoodārza dēļ – par to bija dzirdēts daudz labu vārdu. Tāpat bijām lasījuši, ka Berlīne esot ļoti draudzīga pilsēta ģimenēm ar bērniem. Ceļojumu uz Berlīni apraksta žurnāla MANS MAZAIS redaktore Sindija ar bērniem Dāvi (17), Annu (11), Danielu (10), Grietu (9), un Dārtu (1,9 gadi).

    Turklāt Berlīne ir ļoti tuvu – tikai stundas un 20 minūšu lidojuma attālumā un aptuveni 14 stundu attālumā, ja brauc ar automašīnu. Par labu lidošanai izlēmām, jo baiļojāmies, vai mūsu mazākā Dārta varēs izturēt tik garu pārbraucienu. Ja būtu jāmeklē nakšņošanas vietas Polijā, tad kopā ar degvielas izmaksām tās līdzinātos aviobiļešu cenām. Laikus (pāris mēnešu iepriekš) meklējot lidmašīnas biļetes, man tās izdevās rezervēt par aptuveni 30 eiro vienam cilvēkam vienā virzienā.

    Savukārt nakšņošanas izmaksas mums kā septiņu cilvēku ģimenei ģimenes istabiņās izmaksāja aptuveni 100 eiro par nakti. Četru un mazāk cilvēku ģimene var atrast naktsmītni par aptuveni 50 eiro. Varbūt tas nebūs pašā pilsētas centrā, taču Berlīnē ir tik ērts sabiedriskais transports – autobusi, vilcieni, metro –, ka uz jebkuru punktu pilsētā var nokļūt viegli un ātri. Turklāt jebkurā sabiedriskā transporta līdzeklī var ērti iekāpt ar bērnu ratiem – vismaz šai ziņā pilsēta tiešām ģimenēm ar bērniem draudzīga!

    Kas tik labs Berlīnes zoodārzā?

    Uz Berlīnes zoodārzu iesaku doties jau no paša rīta, jo tieši tik daudz laika būs nepieciešams, lai mierīgi un netraucēti izstaigātu visu teritoriju un apmeklētu arī akvāriju trijos stāvos, kas atrodas zoodārza teritorijā un tiek dēvēts par vienu no lielākajiem pasaulē.

    Visforšākais šeit ir sajūta, ka pastaigājies nevis pa zoodārzu, bet gan savvaļas safari parku, jo dzīvnieki lielākoties nav būros vai aiz stikla, viņu mājvietas norobežotas ar pietiekami dziļu un apmeklētājiem drošu betona bedri, taču liekas, ka dzīvnieki ir tepat blakus.

    Protams, arī dzīvnieku ir vairāk nekā Rīgas zoodārzā. Te aplūkojamas gorillas, orangutani, ziloņi, jūras lauvas, pingvīni un pat pandas, kas ir īpašs retums. Kā nesen uzzināju Pasaules Panorāmā, pandas esot arī Ķīnas goda diplomāti, jo pie šiem retajiem dzīvniekiem tiekot tikai to valstu zoodārzi, ar kurām Ķīna vēlas uzlabot attiecības, un to saucot par pandu diplomātiju. Pandas Berlīnes zoodārzā ir atgriezušās pēc piecu gadu pārtraukuma, un viņu voljērs vēl nav līdz galam izbūvēts.

    Pašlaik tie mitinās mazākā pandu mājā, un tā ir vienīgā vieta Berlīnes zoodārzā, uz kuru jāstāv rindā. Uzskatāms piemērs PR un mārketinga spēkam! Pie pandu mājas skan mūzika, redzami dūmi, milzīgs cilvēku pūlis, blakus voljēram ir video ekrāni, kuros redzama pandu dzīve un darbošanās, bet abi pandas, kas aplūkojami aiz stikla, nekādus kungfu trikus vis nerāda, viņi vispār neko nerāda, bet vienkārši guļ! Ja neskaita faktu, ka vēlāk vari citiem lielīties – esi redzējis guļošu pandu dzīvē –, lielākā daļa citu dzīvnieku voljēros ir interesantāki.

    Pie makaku voljēra vispār var sēdēt un vērot stundām, kā viņu mammas pieskata un sargā savus bērnus, kā par savām tiesībām liek manīt bara vadonis un kā veidojas visa bara savstarpējās attiecības. Ja dažreiz rakstos par bērnu audzināšanu vai attiecībām ģimenē var lasīt atsauci uz to, kā ir dabā, tad te nu tas viss ir vērojams klātienē!

    Taču zināt, kur mūsu bērniem patika vislabāk? Lauku sētā! Kur āzīši un aitiņas skraida savā vaļā un atrodams arī dzīvnieku barības automāts, kurā par 20 centiem var nopirkt viņiem ēdienu un barot no rokas.

    Akvārijs, kas iekārtots vairākos stāvos, arī ir iespaidīgs! Tur ir gan haizivis, gan citas lielākas un mazākas zivis, arī medūzas, koraļļi un citi zemūdens brīnumi, abinieku un kukaiņu terāriji – nedaudz līdzīgi Rīgas zoodārza Tropu mājai, tikai vairāk! Bet te nu atkal jāsaka, ka bērniem visvairāk patika atvērtie baseini, kuros viņiem ļauts ķert un ar rokām pieskarties krāsainām zivtiņām.

    Tropiskās salas lidlauka angārā

    Kad jau bijām pieņēmuši lēmumu doties uz Berlīni, lūdzām visiem bērniem sameklēt informāciju un sagatavot prezentāciju par vietu, ko katrs Berlīnē gribētu apmeklēt. Prezentācijas tika sarakstītas par zoodārzu, TV torni, Brandenburgas vārtiem, Reihstāgu un, protams, lielo akvaparku Tropical Islands (Tropiskās salas), kas atrodas stundas braucienā no Berlīnes. Tas ierīkots milzīgā izbijuša padomju lidlauka angārā un imitē atpūtu siltajās zemēs. Pēc pieredzētā zinu ieteikt: biļetes vēlams rezervēt jau iepriekšējā dienā internetā, citādi nav garantijas, ka jums pietiks vietas.

    Akvaparkā var uzturēties 12 stundas. Tas ir daudz! Bet attiecīgi – labāk ierasties agrāk, lai var izbaudīt visu šo laiku, jo, ko darīt, tur ir.

    Vairākas caurules, dažādas pludmales – Tropu un Amazones pludmale, kurā pat pūš neliels vējiņš, dažnedažādi ūdenskritumi, straumes. Akvaparkā par atsevišķu samaksu var apmeklēt pirtis, solāriju, spa un ir pat iespējams apmesties un dzīvot akvaparka telšu pilsētiņā. Ja ir nauda, tad iespējas šeit visplašākās – izbaudīt un sajusties kā īstos tropos.

    Pie katra baseina ir glābējs ar svilpi, kurš tiešām ļoti uzmanīgi vēro visu, kas notiek baseinā, un, ja kāds bērns aizpeldējis par tālu no pieaugušajiem, svilpj un aizrāda. Un vēl jauki, ka mazajā bērnu baseinā ūdens ir siltāks.

    Kopumā Berlīnē pavadījām piecas ļoti piesātinātas dienas un naktis, tomēr daudz no tā, kas vēl mūs interesētu, palika neapskatīts – muzeju sala, Reihstāgs, Lego pasaule, arī TV tornī neuzbraucām, pat kārtīgs šopings nesanāca, jo nebijām ņēmuši vērā to, ka svētdienās veikali Berlīnē nestrādā. Ir tikai viena metro un vilcienu stacija visā pilsētā – Ostbānhofa –, kur atvērti pārtikas veikali un kur tad arī visi dodas, ja savajadzējies pienu, maizi vai kādu saldumiņu.

    Taču iepirkšanās Berlīnē noteikti var būt viens no ceļojuma mērķiem, jo gan pārtika, gan apģērbs un citas preces šeit ir lētākas un piedāvājums – daudzveidīgāks. Vārdsakot Berlīnē ar bērniem ir, ko darīt, ne tikai piecas, bet arī septiņas un vairāk dienu. Turklāt, kā jau sākumā minēju, Berlīne ir tik tuvu, ka turp var doties arī nedēļas nogalē.

    Ko vēl redzēt Berlīnē?

    • Brandenburgas vārti – Berlīnes sirds, kur dzīvība kūsāt kūsā, īpaši nedēļas nogalē – gājieni, koncerti, ielu mākslinieku performances. Turpat blakus arī Tiso kundzes Vaska figūru muzejs.
    • Tai parks – ļoti interesanta vieta – milzīgs parks, kurā Berlīnē dzīvojošie taizemieši gatavo taizemiešu ēdienu. Ģimenes turp dodas ar savām sedziņām, galdiem, krēsliņiem – apstaigā tirgotājus, iegādājas dažādus taizemiešu ēdienus, var iegādāties arī kukaiņus un kāpurus, baudīt kokosriekstu pienu.
    • Tieši blakus ir visai liels rotaļu laukums, kurā bērni var spēlēties.
    • Sansusī pils un Potsdama – stundas braucienā no Berlīnes ir brīnišķīga pilsētiņa Potsdama, kurā var iepazīt pilnīgi citu Vāciju, kas krasi atšķiras no mutuļojošās Berlīnes. Te viss ir klusi, rimti, gleznaini, un te atrodas arī Prūsijas karaļa Frīdriha II vasaras rezidence – Sansusī ar pasakaini krāšņiem dārziem, baseiniem, strūklakām, romiešu pirti un dažnedažādiem dārgumiem.

    Praktiski ieteikumi:

    • Dodoties uz zoodārzu, pusdienas labāk ņemt līdzi, jo kafejnīcas tā teritorijā ir visai dārgas: 3–5 eiro par plikiem frī kartupeļiem, bet, ja gribas klāt arī desu, jāmaksā 7 eiro, bet ar kotleti – 9 eiro.
    • Arī Tropical Islands akvaparkā ēdamo un dzeramo droši var ņemt līdzi.
    • Ēdienu un apģērbu cenas Berlīnē ir ļoti demokrātiskas. Var atrast lielveikalus, kur produktu cenas ir par aptuveni 30% zemākas nekā Latvijā.
    • Ja nesmādējat kebabus, taizemiešu vai ķīniešu lētās ēstuves, Berlīnē var paēst, iekļaujoties 5 eiro. Un, tā kā Berlīnē dzīvo ļoti daudz turku, tad kebabi tur tiešām ir labi un garšīgi.
    • Ja Berlīnē plānots pārvietoties ar sabiedrisko transportu, visizdevīgāk jau lidostā nopirkt WelcomCard, ar kuru bez ierobežojumiem var pārvietoties visos Berlīnes sabiedriskā transporta līdzekļos A, B un C kategorijas maršrutos. Uz akvaparku gan vajadzēs pirkt atsevišķas vilciena biļetes, jo tas atrodas citā pilsētā, toties uz Potsdamu kursē C kategorijas vilcieni un autobusi.
    • Ar WelcomCard pieejamas atlaides daudzos Berlīnes muzejos, zooloģiskajā dārzā un citos tūristu galamērķos.
    • Pateicoties vienotajiem ES tarifiem, viss, kas nepieciešams, lai veiksmīgi pārvietotos pa Berlīni, ir telefons, kurā ieslēgti mobilie dati. Ievadot galamērķi lietotnē Google Maps, tikām pie detalizēta plāna, kādu transporta līdzekli izvēlēties un kurā pieturā pārsēsties.

    Cik tas maksā?

    • Maksa par autostāvvietu Rīgas lidostas stāvvietā P3 – 21 eiro.
    • Lidmašīnas biļete – 60 eiro no cilvēka (abos virzienos).
    • Nakšņošana Berlīnē: 5 naktis 6 cilvēkiem (bērnam līdz 2 gadiem bez maksas) – 584 eiro.
    • Ģimenes biļete (divi pieaugušie un visi viņu bērni līdz 15 gadu vecumam) zooloģiskā dārza un akvārija apmeklējumam maksā 51 eiro.
    • Tropical Islands Resort ģimenes biļete maksā 125 eiro (divi pieaugušie un līdz četriem bērniem vecumā no 6 līdz 14 gadiem).
    • Vilciena biļetes uz Tropical Islands 6 cilvēkiem – 44 eiro.
    • Sabiedriskais transports Berlīnē 6 cilvēkiem uz 5 dienām – 150 eiro.

    Raksts publicēts 2017. gada oktobrī

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē