• Ekspertu prognozes: Kurp un kā ceļosim pēc Covid-19 pandēmijas

    Atpūta
    Līga Stirna
    Līga Stirna
    7. oktobris, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Jau šobrīd mūsu dzīve ievērojami atšķiras no tās, kādu baudījām vēl pirms gada. Bet ko nesīs laiks, kas sekos pēc Covid-19 pandēmijas beigām – jo reiz taču tai ir jābeidzas. Kā reaģēs un darbosies, piemēram, tūrisma nozare?

    Ietekmīgais biznesa izdevums Wall Street Journal aptaujāja tūrisma ekspertus par to, kādu viņi redz industrijas nākotni – kā mēs ceļosim, kas mums būs svarīgs un kas nogrims nebūtībā?

    1. Eiropas izvērtēšana
      Pēc Covid-19 pandēmijas varētu samazināties ceļotāju interese par Eiropas galvaspilsētām, priekšroku dodot nomaļākiem reģioniem un mazākām pilsētām ar spēcīgāku kultūras piedāvājumu, piemēram, Liona vai Hamburga, uzskata britu ceļojumu autore Ennija Ficsimona. Tāpat tūristu pieplūdumu varētu sagaidīt mazāk apdzīvotās Eiropas salas.
    2. Vēl ātrāks check-in
      “10 gadu laikā jūsu seja varētu būt jūsu lidmašīnas biļetes,” saka Šveices informācijas tehnoloģiju kompānijas SITA viceprezidents Endrjū O’Konors. Biometriskās programmatūras, instalētas lidostu videokamerās, atpazīs sejas un salīdzinās tās ar lidojuma datiem, kas ļaus pasažierim bez kavēšanās nonākt līdz izlidošanas vārtiem, vienlaikus novērtējot drošības un veselības riskus.
    3. Mēs maksāsim par higiēnu
      Germofobiskiem pasažieriem, iespējams, nākotnē būs iespēja par papildus samaksu izvēlēties lidojumu higiēnas klasē – vēl augstāka konforta klasē ar īpašiem higiēnas standartiem, uzskata rakstnieks Kristofers Šābergs. Lai arī lidmašīnas kabīnes jau tagad tiek īpaši ventilētas arī ekonomiskajā klasē, šajā higiēnas klasē būtu biežāka uzkopšana un iesmaržināts gaiss.
    4. Kruīzi pa Arktiku
      Kruīza kuģi, kas pārdzīvos pandēmiju un kuros ieviesīs jaunas higiēnas prasības, varētu kuģot uz pavisam jauniem galamērķiem. Industrijas speciāliste Klēra Vīdena paredz iespaidīgu intereses kāpumu par kruīziem pa Kanādas ziemeļiem – iespēja savām acīm redzēt polārlāčus un citas arktiskās dzīvnieku sugas, kas drīzumā varētu izzust.
    5. Aļaskas aicinājums
      Pandēmija pastiprina sajūtu, ka ir jāpagūst dzīvē visu redzēt un izbaudīt. Tā daudzu ceļojuma plānos varētu nonākt mežonīgās Aļaska un Montana ASV, uzskata ceļošanas datu kompānijas Destination Analysts izpilddirektore ErīnaFransisa-Kamingsa.
    6. Ezotēriskā pārtika
      Ēdiena ceļotāju (food travelers) nākamais kārotākais punkts – Fēru salas, ir pārliecināta TV gatavošanas šovu producente Irēne Vona. Nomaļās salas piedāvā unikālu virtuvi, kuras pamatā ir jūras veltes, piena produkti un sakņu dārzeņi. “Jebkura vieta, kas ir tālu un kurā grūti nokļūt, sajūsminās cilvēkus visvairāk,” viņa saka.
    7. Alternatīvās ekskursijas
      Arvien populārākas kļūs alternatīvas pilsētu ekskursijas, kas piedāvā šaurāku vai specifisku tēmu un maršrutu, paredz kultūras ceļojumu konsultante Norija Kvintosa. Piemēram, ekskursija pa Bruklinas ebreju hasīdu rajonu. “Pieaugs interese par ekskursijām, kas liek domāt,” viņa saka.
    8. Dzeramnauda robotiem
      Viesnīcās daudz plašāk sāks izmantot tehnoloģijas un mākslīgo intelektu, uzskata Kornelas viesnīcu administrācijas skolas profesore Stefānija Robsone. Atvērtā tipa viesnīcu vestibili un viesu numuri ar izeju uz ielu būs nākotne, izvairoties no burzmas un gaidīšanas. No numuriem pazudīs kafijas aparāti un minibāri. Viss, ko būs grūti iztīrīt vai uzkopt, tiks apšaubīts. Roboti būs visur, bet diskrēti, uzkopjot gaiteņus divos naktī.
    9. Gaisa spilveni riteņu vietā
      Grabošie un bieži vien izļurkātie koferu riteņi dos vietu gaisa straumei vai gaisa spilveniem, iedomājas Roam Luggage izpilddirektors Lerijs Leins. Iebūvētas sekošanas sistēmas ļaus sapārot bagāžu ar jūsu telefonu, līdz ar to lidojošie čemodāni sekos jums pa pēdām.
    10. Leopardi kļūs vēl nozīmīgāki
      Nākotnes tūrisma zvaigznes būs valstis, kurās laba pārvaldība ies roku rokā ar dabas aizsardzību, uzskata bezpeļņas organizācijas African Parks izpilddirektors Pīters Firnheds. Šī organizācija pārvalda 18 nacionālos parkus un rezervātus Āfrikā. Viņš izceļ divas šādas valstis – Malāvi un Benīnu. Pirmajā izveidoti lieli rezervāti ar leopardiem un degunradžiem, bet otrajā tiek attīstīti nacionālie parki ziloņu un lauvu aizsardzībai.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē