Galvenā tradīcija ministra rīkotajās Līgo svētku svinībās ir pliko skrējiens apkārt ģimenes īpašumam.
«Šo tradīciju ievērojam, lai būtu laba raža. Savulaik kopā ar līgotājiem skrējām cauri visam pagasta centram,» atklāj viņš. Pērn lielā svinēšana pandēmijas dēļ izpalikusi, tāpēc šogad svētki tiek gaidīti īpaši.
«Cerams, būs iespēja satikties un pasvinēt, lai arī ne tik skaļi un šaurākā lokā. Darbs šajā laikā ir bijis ļoti intensīvs, un tagad būs vairākas brīvas dienas – tas priecē. Man vienmēr ir skaidri zināms, kur es Jāņos gribu būt. Īpašākais brīdis svētkos ir tad, kad cilvēki sastājas aplī un tiek iekurts ugunskuru, kur sametam pērnos Jāņu vainagus,» stāsta viņš.
Citi lasa
Parasti Vitenbergs velk mugurā baltu linu kreklu, un vienmēr arī viesiem tiek piekodināts – puišiem jāierodas balto kreklos, lai ir svētku sajūta.
«Savu tautastērpu mums ar sievu nav, bet mūsu divas vecākās meitas dejo tautasdejas, un mēs priecājamies par viņu skaistajiem tērpiem. Cerams, ka Skolēnu dziesmu un deju svētki šogad tomēr notiks un meitenēm būs iespēja tajos piedalīties. Man pašam dzīvē pietrūkusi šī dziedāšana un dejošana, tāpēc priecājos, ka savu nepiepildīto sapni tagad redzu savos bērnos.»
Kādas ir ekonomikas ministra svētku svinēšanas tradīcijas – lasi jaunākajā Privātās Dzīves numurā!