Zināms, ka minči spēj diagnosticēt un ārstēt
- Sirds un asinsvadu slimības.
- Aknu un nieru kaites.
- Dažādas saaukstēšanās slimības, tostarp palīdz atvieglot simptomus un uzveikt pneimoniju.
- Neirozes, depresijas, psihiskus traucējumus un uzmācīgas domas.
- Hroniska noguruma sindromu.
- Fiziskas sāpes (locītavu, galvas, zobu).
Bērni ar pārmantotu noslieci uz alerģijām parasti necieš no šīs kaites, ja aug vienā mājā ar kaķi. Savukārt, ja kaķis dzīvo ar bērnu no pašas bērnības, ievērojami samazinās risks saslimt ar kādu no ādas kaitēm.
Svarīgi!
Ietverot felinoterapiju ārstēšanas procesā, ārstam jāņem vērā katra pacienta individuālās īpatnības. Jāveic izmeklējumi, vai slimniekam nav alerģijas pret kaķa spalvu vai kādu citu alergēnu (ādas daļiņas, izdalījumi), jāizvērtē pacienta reakcija uz kaķi, viņa komforta pakāpe dzīvnieka klātbūtnē, jāpārbauda, vai viņam nepiemīt kādas fobijas, kas saistītas ar bailēm iegūt skrāpējumus vai brūces no kodumiem.
Felinoterapija kā ārstēšanas metode
Mūsdienu zinātnieki un progresīvie ārsti ir pārliecinājušies, ka kaķi ir spējīgi ne tikai laikus sajust slimības, bet arī palīdzēt izārstēt pacientu. Felinoterapijā izmantoti jebkuri kaķi, kas izrāda interesi par šo darbu. Kopējās prasības kaķiem, kas piedalās terapijā, nav pārāk stingras. Kaķim jābūt sabiedriskam, orientētam uz cilvēku, pieaugušam, fiziski veselam un miermīlīgam. Piekritīsi, šim aprakstam der gandrīz jebkurš pareizi audzināts kaķis.
Ārsti, kas savā darbā izmanto felinoterpiju, piefiksējuši dažādas sakarības.
- Melnie kaķi vieglāk nodibina kontaktu ar pacientu, jo viņiem ir spēcīgāka enerģētika.
- Colorpoint krāsojuma kaķi palīdz uzveikt vieglas slimības, kā saaukstēšanās un akūtas elpceļu infekcijas.
- Kaķi ar garu apmatojumu veiksmīgi palīdz darbā ar pacientiem, kuri sirgst ar depresiju, miega traucējumiem, kaulu un locītavu kaitēm.
- Kaķi ar biezu, vidēji garu kažoku lieliski tiek galā ar sirds patoloģiju ārstēšanu.
- Īsspalvainajiem minčiem vislabāk padodas nieru, zarnu trakta un kuņģa slimību (un ar to saistīto sāpju) ārstēšana.
- Kaķenes labāk tiek galā ar neiralģiju un psihiskām novirzēm. Runči labi ārstē fiziskas sāpes, īpaši, kas saistītas ar mugurkaulu un locītavām.
- Daudz ko ietekmē arī konkrēts diennakts laiks. Piemēram, kopīga gulēšana ar kaķi palīdz tikt galā ar neirozēm un spriedzi. Agrā rītā, līdz pulksten pieciem kaķis var nodarboties ar tavu elpceļu ārstēšanu (astma, bronhīts, pneimonija). Dienā, ja tu viņam ļausi, kaķis uzgulsies tev uz krūtīm, lai atvieglotu sirds radīto vainu simptomus. Neatkarīgi no diennakts laika kaķi apguļas blakus saimnieka galvai (vai pat uzguļas uz tās), lai ārstētu migrēnu vai galvassāpes.
Svarīgi! Katram cilvēkam jāsaprot, ka felinoterapija netiek izmantota kā pastāvīga ārstēšanas metode. Nekādā ziņā nevajadzētu nodarboties ar pašārstēšanos – ja ir problēmas ar veselību, jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta, bet kontaktu ar dzīvnieku izmanto tikai un vienīgi kā papildu instrumentu, lai ātrāk atveseļotos.
Felinoterapija vēl ir salīdzinoši neizpētīta joma. Piemēram, par ārstēšanu ar zirgiem un delfīniem zināms daudz vairāk, taču tas nenozīmē, ka kaķu terapija nepalīdz. Jāsaprot un jāpieņem fakts, ka kaķis neārstēs cilvēku, kurš izjūt pret viņu dusmas.
Felinoterapija balstīta uz draudzīgām, uzticības pilnām attiecībām. Padomā pats, kaķi neprasa par ārstēšanu naudu vai kārumus, viņi palīdz cilvēkiem tikai tāpēc, ka uzskata, ka tā ir pareizi un cilvēkam tas ir nepieciešams. Kaut arī terapijas efektivitāte nav droši pierādīta, visu šo gadu laikā, kopš tā aktīvi tiek izmantota, nav fiksēt neviens gadījums, kad pacientam pēc kontaktēšanās ar četrkājaino ārstu veselības stāvoklis būtu pasliktinājies.
Populārākie raksti